Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najbardziej potrzebujący z gminy Morawica otrzymają pomoc na święta

„Świąteczna Paczka” trafi do piętnastu najbardziej potrzebujących rodzin z gminy Morawica. To pierwsza edycja akcji, którą zapoczątkował urząd miasta i gminy wraz z tamtejszym ośrodkiem pomocy społecznej.

Autor: Michał Kita

07.12.2018 18:40

image   Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Jak informuje Marian Buras, burmistrz Morawicy, rodziny, które otrzymają wsparcie, zostały wytypowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcja spotkała się z bardzo dużym odzewem zarówno samych mieszkańców, jak i instytucji.

- Udało się zebrać bardzo dużo przydatnych produktów. Cieszy nas również to, że do akcji włączyło się bardzo wiele osób, o to w jaki sposób mogą pomóc, chętnie pytały także szkoły. W ten sposób udało nam się zmaterializować chęć pomocy, jaką wyrazili mieszkańcy naszej gminy - dodaje.

Marian Buras zaznacza, że w paczkach dla potrzebujących znajdą się przede wszystkim artykuły pierwszej potrzeby.

- „Świąteczna paczka” dla mieszkańców oprócz żywności zawierać będzie także, koce, ubrania, sprzęt AGD, a nawet materiały na opał - dodaje. 

Paczki zostaną przekazane dla potrzebujących już w najbliższą niedzielę. Pomoc przy dostarczeniu prezentów dla wybranych rodzin zadeklarowali druhowie ochotniczych straży pożarnych. Finał akcji „Świąteczna Paczka” rozpocznie się w niedzielę od godziny 10.00 przy Centrum Samorządowym w Morawicy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Morawica RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Rozpoczyna się zbiórka żywności. Paczki trafią do najbardziej potrzebujących

Rozpoczyna się zbiórka żywności. Paczki trafią do najbardziej potrzebujących