Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Łobaszewska, Krzysztoń i Bednarek. Gwiazdy zaśpiewają w Kielcach kolędy

Kolędy i utwory bożonarodzeniowe z różnych stron świata ponownie zabrzmią w Hali Legionów. Na 13 stycznia zaplanowano 3. edycję koncertu "Betlejem w Polsce".

Autor: Marlena Płaska

28.11.2018 13:36

image 20.01.2018 Kielce. Najpiękniejsze kolędy. Koncert "Betlejem w Kielcach" Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Na scenie wystąpi kilkunastu wokalistów, m.in. Antonina Krzysztoń, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Mate.O i Dawid Kwiatkowski. Artystom będą towarzyszyć Kapela Maliszów, bułgarsko-rumuńska orkiestra Fanfara Moldova i Atom String Quartet.

Podczas koncertu wszystkie utwory będą miały swoją premierę w nowych aranżacjach. Nie zabraknie też muzyki etnicznej. Usłyszymy pieśni specjalnie przetłumaczone na język polski - zapowiada ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Będą to np. utwory bożonarodzeniowe z Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, hebrajskie, a nawet etiopskie i stworzone przez Indian. Zaśpiewają je m.in. Dana Vynnytska ze Lwowa, Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu i Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy.

Koncert „Betlejem w Polsce” ma też wymiar charytatywny. Tegoroczną trasę koncertową poprzedzi ukazanie się 30 listopada płyty „Jak w Betlejem. Live”.

- Jest to zapis kolęd i pieśni z poprzedniej edycji koncertu. Dochód zarówno z tegorocznej trasy koncertowej, jak i ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie potrzebujących. Każdy może też kupić specjalne cegiełki - dodaje ks. Marcin Boryń.

- Cegiełki będą w cenie 20 i 50 zł. Pieniędzmi będzie dysponowała Fundacja Światło-Życie, która w porozumieniu z diecezją kielecką przekaże je na konkretny cel w regionie - wyjaśnia ks. Marcin Boryń.

Głównym organizatorem trasy koncertowej „Betlejem w Polsce” jest Fundacja Światło-Życie. W diecezji kieleckiej wydarzenie współorganizują: Duszpasterstwo Młodzieży i Stowarzyszenie Zarażę Cię Bogiem.

Bilety na koncert „Betlejem w Kielcach” są już dostępne. Można je nabyć kontaktując się z Duszpasterstwem Młodzieży Diecezji Kieleckiej, lub przez stronę internetową www.betlejemwpolsce.pl 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

RK Kielce Betlejem w Polsce
other news

Podobne wiadomości

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]

Znani artyści kolędowali w Kielcach [ZDJĘCIA]