Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rewitalizacja miasta i budowa obiektów uzdrowiskowych - to priorytety burmistrza Kazimierzy

Skuteczne wykorzystanie przyznanej unijnej dotacji na rewitalizację miasta, zakończenie prac nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego i pozyskanie inwestorów zainteresowanych budową obiektów uzdrowiskowych zapowiada w kolejnej kadencji Adam Bodzioch, który wygrał druga turę wyborów na burmistrza Kazimierzy Wielkiej.

Autor: Kamil Włosowicz

05.11.2018 13:05

image Adam Bodzioch wygrał II turę wyborów na burmistrza miasta. Fot. Kamil Włosowicz / Radio Kielce

Kandydat Porozumienia Ziemi Kazimierskiej zdobył 3571 głosów mieszkańców, co przełożyło się na prawie 66-procentowe poparcie. Jego kontrkandydat, Janusz Skoczek z Prawa i Sprawiedliwości, uzyskał 34 procent głosów. Adam Bodzioch nie ukrywa, że liczył na wygraną, ale jak podkreśla - tak dobrego wyniku nie spodziewał się.

- Osiągnięty wynik jest najwyższym, jaki uzyskałem w trakcie 28-letniej pracy w samorządzie. Przede wszystkim chcę podziękować za tak duże zaufanie, które jest dla mnie bardzo budujące i mobilizujące do dalszej pracy - mówi Adam Bodzioch.

Wśród priorytetów na kolejną, piątą kadencję urzędujący burmistrz wymienia również dalszą budowę infrastruktury drogowej, w tym budowę obwodnicy miasta, a także dalszą rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, gazyfikację miejscowości, budowę ścieżki rowerowej i wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne.

- Strategiczną inwestycją o znaczeniu historycznym, a zarazem wielką szansą dla miasta  jest budowa uzdrowiska - mówi  burmistrz.

W 15-osobowej radzie miasta Porozumienie Ziemi Kazimierskiej z list, którego Adam Bodzioch startował w wyborach, będzie miało 7 radnych. Do współpracy urzędujący burmistrz zamierza zaprosić dwóch radnych z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Adam Bodzioch liczy również na dobrą współpracę z pięcioma radnymi z Prawa i Sprawiedliwości.

Wiceburmistrzem Kazimierzy Wielkiej dalej pozostanie Łukasz Maderak. Nazwisko przewodniczącego rady miasta ma być znane w najbliższych dniach. Najpoważniejszym kandydatem na tę funkcję jest obecny wiceprzewodniczący i bliski współpracownik Adama Bodziocha Marek Szmuc.   

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kazimierza Wielka Burmistrz RK Kazimierza Wielka wybory samorządowe 2018 Adam Bodzioch
other news

Podobne wiadomości

Adam Bodzioch burmistrzem Kazimierzy Wielkiej

Adam Bodzioch burmistrzem Kazimierzy Wielkiej

Nieoficjalnie: Adam Bodzioch burmistrzem Kazimierzy Wielkiej

Nieoficjalnie: Adam Bodzioch burmistrzem Kazimierzy Wielkiej