Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Plany nowego burmistrza Sandomierza

Marcin Marzec, nowo wybrany burmistrz Sandomierza nie planuje zmian kadrowych w urzędzie miejskim. W rozmowie z Radiem Kielce powiedział, że zna urzędników od ośmiu lat, od kiedy jest radnym. Wie, że mają ogromny potencjał i chce z niego skorzystać. Marcin Marzec został wybrany z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazny Samorząd przy poparciu PO i PSL.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

05.11.2018 12:19

image Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Zapytany o to, jak widzi przyszłą współpracę z samorządem województwa, gdzie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, a także z marszałkiem odpowiedział, że nie dzieli ludzi ze względu na poglądy polityczne, bo każdy ma prawo do swoich preferencji .

- Żyjemy w państwie prawa i obojętnie jaka osoba będzie sprawowała urząd marszałka województwa  świętokrzyskiego, to z tą osobą będę chciał współpracować - stwierdził Marcin Marzec.

Otwarty jest również na współpracę z miejskimi radnymi. Prawo i Sprawiedliwość ma najwięcej mandatów, bo sześć, a Marcin Marzec wprowadził czworo swoich reprezentantów. Inne komitety też mają po czworo lub dwoje radnych, lewica jednego. Dodał, że w Sandomierzu  wyborcy głosują na konkretną osobę, a nie na partie polityczne i widzi możliwość współpracy ze wszystkimi radnymi  mając nadzieję, że uda się do tego doprowadzić.

Zastępcą burmistrza Sandomierza zostanie Paweł Niedźwiedź z PSL, obecnie sekretarz powiatu sandomierskiego. Marcin Marzec mówił o tym od początku w swojej kampanii i potwierdził to wczoraj znając już wyniki wyborów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz Platforma Obywatelska PiS PSL RK Sandomierz wybory samorządowe 2018 Marcin Marzec
other news

Podobne wiadomości

Marcin Marzec burmistrzem Sandomierza

Marcin Marzec burmistrzem Sandomierza

Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza

Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza