Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marcin Marzec burmistrzem Sandomierza

Marcin Marzec będzie burmistrzem Sandomierza. Poparło go 58,44 procent wyborców. Otrzymał 5229 głosów - o 1510 więcej od swojego kontrkandydata Jerzego Borowskiego.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

04.11.2018 21:27

image Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Sandomierz. Radość w sztabie wyborczym Marcina MarcaFot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Marcin Marzec startował z KWW Przyjazny Samorząd z poparciem PO i PSL. Jego zastępcą będzie obecny sekretarz powiatu Paweł Niedźwiedź z PSL. Nowy burmistrz w pierwszej kolejności chce się zająć budżetem miasta na 2019 rok.

Sandomierz. Jerzy Borowski na spotkaniu ze swoim sztabem wyborczymFot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Jerzy Borowski startował z własnego komitetu wyborczego. Był już burmistrzem Sandomierza. W rozmowie Radiem Kielce powiedział, że szanuje wolę wyborców i do nikogo nie ma pretensji. Sam i tak uważa się za zwycięzcę, ponieważ w pierwszej turze wyeliminował z gry o fotel burmistrza  obecnego włodarza miasta Marka Bronkowskiego. Jerzy Borowski przed drugą turą wyborów otrzymał poparcie Prawa i Sprawiedliwości oraz kilku innych niezależnych komitetów wyborczych. W pierwszej turze różnica głosów pomiędzy Marcinem Marcem a Jerzym Borowskim wynosiła około dwustu na korzyść tego pierwszego.

W sztabie wyborczym Marcina Marca po podliczeniu wyników ze wszystkich obwodów głosowania były oklaski i gratulacje. Nowy burmistrz ma 44 lata i troje dzieci. Jest trenerem i nauczycielem wychowania fizycznego. W mijającej kadencji był miejskim radnym.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Jerzy Borowski Sondaż RK Sandomierz wybory samorządowe 2018 Marcin Marzec
other news

Podobne wiadomości

Sensacja w Sandomierzu

Sensacja w Sandomierzu

Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza

Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza