Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielce stolicą teatru alternatywnego

Recitale, monodramy, a także spektakle dramatyczne i komediowe w wykonaniu grup teatralnych z całej Polski, to wszystko do niedzieli można zobaczyć w Kieleckiej Bazie Zbożowej, gdzie trwa XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych. Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Autor: Michał Kita

03.11.2018 18:39

image 03.11.2018 Kielce.Baza Zbożowa. XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych. Spektakl„Bez przesady” w wykonaniu gdyńskiego teatru MBJ Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Michał Pustuła, członek kieleckiej grupy teatralnej Ecce Homo, tegoroczna edycja przeglądu jest bardzo zróżnicowana.

- Stawiamy przede wszystkim na różnorodność pod względem formy prezentacji spektakli, mamy zarówno monodramy, jak i spektakle wieloobsadowe. Jeżeli chodzi o dobór tematyki, ta rozpiętość jest również duża, można się w niej jednak doszukać wątków niepodległościowych. Od piątku na naszej scenie prezentują się teatry z całego kraju, między innymi Gdańska, Gdyni czy Lublina - dodaje.

W sobotę widzowie mogli obejrzeć między innymi sztukę „Bez przesady” w reżyserii Mariusza Babickiego w wykonaniu gdyńskiego teatru MBJ. Spektakl to komedia poruszająca problemy zamiany ról społecznych i feminizmu.

Zdaniem pana Adama, który śledzi niemal każdą edycję przeglądu, jego formuła z roku na rok pozytywnie zaskakuje publiczność.

- Sztuki są jak zawsze na wysokim poziomie, potrafią zaskoczyć odbiorcę. Jest to chyba jedyne takie miejsce w Kielcach, gdzie co roku można zobaczyć tak dobry teatr - dodaje.

Niedziela będzie trzecim i ostatnim dniem XVIII Przeglądów Alternatywnych. Widzowie będą mogli obejrzeć między innymi przedpremierowy spektakl kieleckiego teatru Ecce Homo „Być świnią w maju” w reżyserii Marcina Bortkiewicza.

Galeria zdjęć Kielce.Baza Zbożowa. XVIII Przegląd Teatrów Alternatywnych (03.11.2018) [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Teatr Ecce Homo Przegląd Teatrów Alternatywnych RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Zamiast regat wyścig kapsli. W Bazie Zbożowej ciekawie o ekologii

Zamiast regat wyścig kapsli. W Bazie Zbożowej ciekawie o ekologii

10 lat Bazy Zbożowej

10 lat Bazy Zbożowej

Grosse Aktion w Bazie Zbożowej

Grosse Aktion w Bazie Zbożowej

Dekada Bazy Zbożowej

Dekada Bazy Zbożowej