Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sensacja w Sandomierzu

W powiecie sandomierskim największym zaskoczeniem są wyniki w samym Sandomierzu. W drugiej turze zmierzą się Marcin Marzec i Jerzy Borowski, a nie typowani wcześniej przez różne sondaże Marek Bronkowski, czyli obecny burmistrz i Krzysztof Szatan.

Autor: Iwona Murawska

22.10.2018 10:41 / Aktualizacja 22.10.2018 21:44

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Druga tura będzie również w gminie Zawichost. O fotel burmistrza powalczą Andrzej Wzorek z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Katarzyna Kondziołka, która startowała z Komitetu Wyborczego Nasz Region.   

Natomiast już w pierwszej turze wyjaśniła się sytuacja w gminach Samborzec, Wilczyce, Obrazów, Łoniów i Dwikozach. W Samborcu rządzić będzie Witold Surowiec, który startował z Komitetu Wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego i pokonał Jacka Tosia z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości.

W gminie Wilczyce zwyciężył Robert Paluch, który startował z Komitetu Wyborczego Wyborców „Razem dla gminy Wilczyce” pokonując Łukasza Niewiadomskiego, który startował z własnego komitetu.

Z kolei w gminie Obrazów fotel wójta ponownie obejmie Krzysztof Tworek z Komitetu Wyborczego Nasz Region zwyciężając z Wiesławem Stępniem  z Komitetu Wyborczego Wyborców Wszyscy Równi.

Włodarz nie zmieni się także w gminie Łoniów, gdzie zwyciężył Szymon Kołacz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, pokonując Jerzego Adamkiewicza z Prawa i Sprawiedliwości.

Druga tura nie będzie potrzebna także w gminie Dwikozy, gdzie wójtem zostanie Marek Łukaszem z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Głosowało na niego  2231 mieszkańców, natomiast na Wojciecha Lewickiego z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazny Samorząd 802 osoby.

Nadal natomiast nie wiadomo, kto będzie rządził w gminie Klimontów, Dwikozy i Koprzywnica. Tam komisje wyborcze jeszcze są w trakcie liczenia głosów.

 

Oficjalne wyniki wyborów na burmistrza Sandomierza:

1. Jerzy Borowski - KWW Jerzego Borowskiego   2346
2. Bronkowski Marek - KWW Marka Bronkowskiego - 1898
3. Czerwiec Wojciech - KWW Sandomierskie Porozumienie - 1027
4. Marzec Marcin - KWW Przyjazny Samorząd - 2560
5. Rusak Zbigniew - KWW Głos Sandomierza   724
6. Szatan Krzysztof - KW Prawo i Sprawiedliwość - 2036

icon-tag

Tagi do tego wpisu

wybory samorządowe 2018
other news

Podobne wiadomości

W Sandomierzu druga tura?

W Sandomierzu druga tura?