Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pielęgniarki kolejnych szpitali chcą podwyżki

Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy, to kolejne dwa szpitale podległe pod urząd marszałkowski, w których pielęgniarki nie wykluczają protestu głodowego. Jak informowaliśmy, strajk głodowy zapowiadają również pielęgniarki i położne z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Chcą podwyżki wynagrodzenia, jednak na razie nie chcą ujawnić mediom o jaką konkretnie kwotę walczą.

Autor: Iwona Murawska

10.10.2018 15:31

image Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Agnieszka Łaskawska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek w ŚCO informuje, że oczekują na rozmowy z dyrekcją szpitala i w zależności od ich przebiegu podejmą decyzję o ewentualnym proteście.

- Jeżeli nie dojdzie do porozumienia między związkiem zawodowym, a dyrekcją, wówczas będziemy się solidaryzować z koleżankami ze szpitala na Czarnowie i przystąpimy do strajku głodowego. Na razie jednak nie wiadomo, kiedy rozpoczną się negocjacje.

Protest głodowy rozważają również pielęgniarki ze Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii w Morawicy, informuje Jan Walczyński, zastępca przewodniczącego Związku Zawodowego Pielęgniarek w Świętokrzyskim Centrum Psychiatrii w Morawicy.

- Koleżanki są gotowe do tego, by rozpocząć strajk. Dziś dyrektor poinformował, że jest gotowy rozpocząć negocjacje i spotka się z nami jutro. Dlatego na razie nasze działania zostają wstrzymane - dodaje Jan Walczyński.

Natomiast w piątek z dyrekcją Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach mają się spotkać przedstawiciele związków zawodowych i pielęgniarek działających w tej lecznicy. Jak informowaliśmy, pielęgniarki zapowiadają, że jeżeli nie uda im się sprawie dodatkowych pieniędzy porozumieć z dyrekcją strajk głodowy rozpoczną w przyszłym tygodniu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pielęgniarki Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy Związek Zawodowy Pielęgniarek
other news

Podobne wiadomości

Urząd marszałkowski zablokował podwyżki pensji? Pielęgniarki grożą strajkiem

Urząd marszałkowski zablokował podwyżki pensji? Pielęgniarki grożą strajkiem