Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielecka Dycha już w niedzielę

W niedzielę (7 października) odbędzie się VII Kielecka Dycha, czyli najstarszy bieg dla amatorów organizowany w stolicy regionu świętokrzyskiego. Trasę wytyczono tradycyjnie na leśnych ścieżkach „Parku Baranowskiego”. Start i metę zlokalizowano na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza.

Autor: Rafał Szymczyk

05.10.2018 14:40

image 08.10.2017 Kielce. Bieg 6. Kielecka Dycha. Pierwszy był Dawid Kubiec Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drogą elektroniczną swoje zgłoszenia przysłało prawie 700 osób. Zapisać będzie się jeszcze można w sobotę od godziny 10.00 do 15.00 w Hali Legionów oraz w dniu biegu od godziny 8.00 do 9.30 w biurze zawodów na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Leszka Drogosza. Limit biegaczy jaki wyznaczyli organizatorzy wynosi 999 osób.

VI Kielecka Dychę ukończyło w zeszłym roku 689 osób. Pierwsi na mecie zameldowali się Dawid Kubiec ze Starachowic i Sabina Jarząbek z Kielc, która czasem 43 minuty 16 sekund poprawiła, należący do niej, poprzedni rekord trasy. Wśród mężczyzn najszybszy był dotychczas Łukasz Woźniak ze Strawczyna, który w 2015 roku pokonał ten dystans w 34 minuty i 38 sekund.

Start VII Kieleckiej Dychy zaplanowano na godzinę 10.00. Trzydzieści minut wcześniej odbędą się biegi dla dzieci. Organizatorami imprezy są: MOSiR Kielce, Kielecki Klub Lekkoatletyczny i amatorska drużyna „Biegam Bo Muszę”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

kielecka dycha MOSiR biegi KKL RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Dycha po sandomiersku. Organizatorzy zaskoczeni wysoką frekwencją

Dycha po sandomiersku. Organizatorzy zaskoczeni wysoką frekwencją

Rekordowa Kielecka Dycha

Rekordowa Kielecka Dycha