Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Marcin Marzec chce przyciągnąć inwestorów do Sandomierza

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy. Spotkanie zorganizowano w jednym z sandomierskich hoteli. Marcin Marzec startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Przyjazny Samorząd, jest popierany przez PO i PSL.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

01.10.2018 19:37

image Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczy Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Powiedział, że jednym z jego głównych punktów w programie jest tworzenie nowych miejsc pracy  i przyciąganie inwestorów. Chciałby utworzyć nowe tereny inwestycyjne za szpitalem na ul. Długiej. Jego zdaniem Sandomierz ma potencjał, który przyciągnie biznes. Dodał, że w tej sprawie prowadzi już wstępne rozmowy z inwestorami z zewnątrz, którzy chcieliby w Sandomierzu ulokować własne firmy. Zapowiada obniżenie podatków od środków transportowych oraz ulgi podatkowe dla nowopowstałych firm prowadzących działalność w sferze produkcji.

Marcin Marzec widzi konieczność nadrobienia braków w zakresie budowy sieci kanalizacyjnej w  mieście. - Gmina powinna zadbać o swoich mieszkańców. Żyjemy w XXI wieku, a są takie ulice, jak Polna, Sadownicza, Warzywna, czy Podmiejska, które w dalszym ciągu nie są skanalizowane. Myślę, że to jest priorytet do którego należy dążyć - powiedział Marcin Marzec.

Zapowiada też większą dbałość o czystość całego miasta, budowę nowych placów zabaw, zapewnienie większej ilości miejsc w żłobkach i przedszkolach. Planuje również budowę wielopoziomowego parkingu w rejonie ulicy Żwirki i Wigury, który służyłby przede wszystkim  turystom. Zapowiada ponadto budowę miejsc parkingowych w innych częściach  miasta, których ewidentnie brakuje mieszkańcom. Z myślą o nich Marcin Marzec chciałby zagospodarować sandomierskie błonia i wybudować tam m. in. scenę plenerową. Takie miejsce, jest według niego bardzo wyczekiwane przez sandomierzan, którzy chcieliby spędzać wolny czas przy muzyce na żywo i wśród znajomych.

W programie wyborczym zapisał także bezpłatną komunikację miejską dla uczniów w drodze do szkoły i z powrotem oraz darmowe przejazdy dla pozostałych mieszkańców za okazaniem dowodu rejestracyjnego, w wybrane dni.

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczySandomierz. 01.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

W spotkaniu wyborczym uczestniczyła m. in. poseł  Marzena Okła-Drewnowicz oraz Paweł Zalewski z PO. Było ono okazją do zaprezentowania kandydatów KWW Przyjazny Samorząd ubiegających się o mandaty radnych miejskich, powiatowych oraz do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.

W tych wyborach o urząd burmistrza Sandomierza ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Oprócz Marcina Marca startuje także były burmistrz Jerzy Borowski, a Marek Bronkowski stara się o reelekcję. Wśród kandydatów jest również Wojciech Czerwiec, Zbigniew Rusak i Krzysztof Szatan.

Kandydat na burmistrza Sandomierza Marcin Marzec przedstawił swój program wyborczySandomierz. 01.10.2018 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marzena Okła-Drewnowicz Jerzy Borowski Platforma Obywatelska PSL Marek Bronkowski RK Sandomierz Paweł Zalewski wybory samorządowe 2018 Marcin Marzec Krzysztof Szatan Wojciech Czerwiec KWW Przyjazny Samorząd Zbigniew Rusak