Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Makoszynie ludzie mogą poczuć się bezpieczni na drodze

W kościele w Makoszynie świętokrzyscy policjanci rozdawali odblaski. Akcja „Dzień Odblasków”, skierowana była głównie do seniorów. Jak informuje Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w jej ramach funkcjonariusze mówili także o bezpiecznym poruszaniu się osób starszych na drogach po zmroku.

Autor: Karol Żak

30.09.2018 16:51

image 30.09.2018 Makoszyn. Policjanci pod kościołemrozdawali odblaski w ramach akcji „Dzień Odblasków” Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Funkcjonariusz zaznacza, że świadomość konieczności noszenia odblasków z roku na rok rośnie. Chodzi tutaj głównie o młodzież, ponieważ prowadzonych jest wiele akcji prewencyjnych chociażby w szkołach.

- Są grupy, do których ciężko dotrzeć. Mowa tutaj o seniorach. Dlatego staramy się organizować podobne akcje także chociażby w Domach Seniora – poinformował.

Starsze osoby, które odebrały odblaski, bardzo chwaliły akcję.

- Często, jak jeździmy z mężem wieczorami albo nocą to trudno jest nam zauważyć pieszych, szczególnie tych ubranych na czarno. Dlatego ja sama noszę odblaski – mówiła jedna z mieszkanek.

Mariusz Bednarski informuje, to nie ostatnia akcja organizowana w okolicach kościoła w regionie świętokrzyskim.

Galeria zdjęć Makoszyn. Policjanci pod kościołemrozdawali odblaski w ramach akcji „Dzień Odblasków” (30.09.2018) [Zdjęcia: 12]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja odblask RK Kielce Makoszyn
other news

Podobne wiadomości

Odblaski mogą uratować życie

Odblaski mogą uratować życie

Coraz chętniej nosimy odblaski

Coraz chętniej nosimy odblaski

Nie każdy odblask się świeci

Nie każdy odblask się świeci