Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Dzień Odblasków” w Makoszynie

Świętokrzyscy policjanci będą dziś rozdawać odblaski w kościele w Makoszynie. Akcja „Dzień Odblasków”, która skierowana jest szczególnie do seniorów, rozpocznie się o godzinie 14.30 i będzie kontynuowana po zakończeniu mszy o godzinie 15.00.

Autor: Karol Żak

30.09.2018 07:25

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Mariusz Bednarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w  ramach przedsięwzięcia, funkcjonariusze będą mówić także o bezpiecznym poruszaniu się osób starszych przy drogach po zmroku.

- W ostatnim czasie, jeżeli chodzi o wypadki z udziałem seniorów, w grupie pieszych i rowerzystów, jest ich zdecydowanie więcej niż w latach ubiegłych - podkreśla.

Mariusz Bednarski zaznacza, że świadomość konieczności noszenia odblasków z roku na rok rośnie. Chodzi tutaj głównie o młodzież, ponieważ prowadzonych jest wiele akcji prewencyjnych chociażby w szkołach. Problemem jednak wciąż są osoby starsze, które nie dbają o swoje bezpieczeństwo. Jak dodał Mariusz Bednarski, to nie ostatnia akcja organizowana w okolicach kościoła w regionie świętokrzyskim.

Konieczność podjęcia działań edukacyjnych do uczestników ruchu drogowego powyżej 60 roku życia - potwierdzają statystyki.  Jak wynika z danych policji za 2017 rok, w wypadkach drogowych w całym kraju zginęło 905 starszych osób, a rannych zostało kolejnych 7355 seniorów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

policja odblask RK Kielce Makoszyn
other news

Podobne wiadomości

Odblaski mogą uratować życie

Odblaski mogą uratować życie

Coraz chętniej nosimy odblaski

Coraz chętniej nosimy odblaski