Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Patriotyczny mural ozdobi kielecką szkołę

Patriotyczny mural będzie zdobił ścianę frontową Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach. Akcja związana jest z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Pomysł na stworzenie graffiti powstał w ubiegłym roku, z inicjatywy dyrekcji szkoły.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

27.09.2018 12:03

image Mural patriotyczny na budynku Zespołu Szkół Elektrycznych Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Jak mówi Agnieszka Jachym - nauczycielka i opiekunka projektu, ideą stworzenia muralu  było nie tylko aktywne zaangażowanie uczniów w obchody niepodległościowe, ale wręcz oddanie im inicjatywy. Tak, aby efekt przemawiał do młodego pokolenia bardziej, niż zazwyczaj organizowane przy tego typu uroczystościach apele szkolne.

Autorem projektu jest Bartek Poświat, a w pracach pomagali mu koledzy z klasy: Bartek Szewczyk i Filip Baćkowski. Za znalezienie chętnych do wzięcia udziału w tworzeniu muralu odpowiedzialna była wicedyrektor szkoły - Małgorzata Paprocka. Jak wspomina, gdy tylko Bartek dowiedział się o projekcie, natychmiast przygotował projekt graffiti, który bardzo przypadł do gustu opiekunom i dyrekcji.

Aktualnie nakładane są ostateczne poprawki, po których nastąpi oficjalne odsłonięcie malowidła. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach od początku roku organizuje inicjatywy angażujące uczniów w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 16 października wspólnie z  Instytutem Pamięci Narodowej uczniowie będą czytali dzieła ojców polskiej niepodległości: Romana Dmowskiego, Wincentego Witosa, Józefa Piłsudskiego i Ignacego Paderewskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

mural Święto Niepodległości RK Kielce Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach uczniowie
other news

Podobne wiadomości

Mural w Suchedniowie zachwyca przechodniów

Mural w Suchedniowie zachwyca przechodniów

Patriotycznie i historycznie. Kazimierzanom mural się podoba

Patriotycznie i historycznie. Kazimierzanom mural się podoba

Gigantyczny mural powstaje w Busku

Gigantyczny mural powstaje w Busku

Młodzież namalowała mural w Pińczowie

Młodzież namalowała mural w Pińczowie