Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Miliony na poprawę infrastruktury sportowej w Świętokrzyskiem

Ponad 9 milionów złotych trafi do świętokrzyskich samorządów na poprawę infrastruktury sportowej. W Szkole Podstawowej w Suchedniowie przekazano oficjalnie cztery promesy na nowe obiekty, które powstaną w Kielcach, Staszowie, Chmielniku i Suchedniowie.

Autor: Anna Głąb

26.09.2018 14:04 / Aktualizacja 26.09.2018 23:57

image Przekazanie pieniędzy na obiekty sportowe w województwie świętokrzyskim. Anna Krupka - poseł PiS, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski, Jarosław Stawiarski - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Maria Zuba - poseł PiS, Wojciech Lubawski - prezydent Kielc, Cezary Błach - burmistrz Suchedniowa, Jan Gierada - radny, Krzysztof Ślęzak - radny Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wiceminister sportu Jarosław Stawiarski zaznaczył, że pieniądze na nowe obiekty pochodzą z programu Sportowa Polska. W tym roku, na dofinansowanie do infrastruktury w całym kraju wpłynęło 936 wniosków na pond miliard złotych, a zainteresowanie pięcioma różnymi programami ministerialnymi opiewało na łączną kwotę dwóch miliardów złotych. Do województwa świętokrzyskiego trafiły 54 miliony złotych, dzięki którym powstało 113 obiektów sportowych i 79 Otwartych Stref Aktywności.

Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że poza pięcioma obiektami, które już uzyskały pieniądze rządowe, są też takie, które oczekują na rozpatrzenie decyzji. Gmina Staszów wyremontuje trzy boiska, w Suchedniowie powstanie sala gimnastyczna i dwa boiska, gmina Chmielnik dostała pieniądze na budowę dwóch sal gimnastycznych. Remont, za 1,2 miliona złotych przejdzie także siedziba kieleckiego klubu bokserskiego Rush Kielce.

Prezydent Kielc Wojciech Lubawski przypomniał, że Kielce są miastem sportu i na ten tytuł trzeba było zapracować. Teraz do piłkarzy ręcznych, odnoszących międzynarodowe sukcesy, mają szansę dołączyć pięściarze.

O odbudowywaniu tradycji sportowych w mieście mówił także burmistrz Staszowa Leszek Kopeć. Obecnie w szkółkach piłkarskich trenuje około 200 adeptów futbolu, odbudowuje się także lekkoatletyka i piłka plażowa, w której staszowianie odnoszą sukcesy.

Poseł Maria Zuba z PiS podkreślała, że kluczową rolę w pozyskiwaniu środków rządowych mają samorządowcy. Przykładem jest działalność burmistrza Chmielnika Pawła Wójcika, który zdobył pieniądze na wybudowanie dwóch sal sportowych.

Także poseł Anna Krupka podkreślała, że dzięki dotacjom rządowym w Chmielniku powstanie hala sportowa w mieście, a druga w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach. Wcześniej udało się pozyskać 5 milionów złotych również na tę inwestycję. Dzieci naukę rozpoczną w nowym obiekcie już od przyszłego roku szkolnego. Jak przypomniała poseł Anna Krupka w ciągu ostatnich trzech lat ponad 5 milionów złotych trafiło również do Staszowa, dzięki tym pieniądzom powstają obiekty, z których korzystają mieszkańcy Staszowa.

Hala przy Szkole Podstawowej w Suchedniowie, która była gospodarzem spotkania, po przebudowie ma mieć wymiary 24 na 36 metrów. Burmistrz Suchedniowa, Cezary Błach poinformował, że obok zostaną wybudowane także dwa boiska.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojciech Lubawski Maria Zuba Staszów Chmielnik Suchedniów inwestycja PiS sportowcy prezydent Kielc Agata Wojtyszek Kielecki Klub Bokserski RUSHH Cezary Błach RK Starachowice RK Sandomierz wojewoda świętokrzyski RK Kielce dotacje Jarosław Stawiarski Leszek Kopeć Piotrkowice
other news

Podobne wiadomości

Ministerstwo dotuje kluby sportowe [LISTA]

Ministerstwo dotuje kluby sportowe [LISTA]

Ambitne plany w Starachowicach. Chcą przywrócić sportowe tradycje

Ambitne plany w Starachowicach. Chcą przywrócić sportowe tradycje

Miliony złotych na inwestycje sportowe w Staszowie

Miliony złotych na inwestycje sportowe w Staszowie

Duże inwestycje sportowe w opatowskich szkołach

Duże inwestycje sportowe w opatowskich szkołach