Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Uwaga! Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, burzami i gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem i burzami z gradem. Do końca dnia silnie wiać może zwłaszcza w Polsce południowej. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

24.09.2018 16:45
Źródło: IAR

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska podkreśla, że szczególnie w górach porywy wiatru jeszcze mogą osiągać do 80 km/h, a w podgórskich rejonach około 60 do 70 km/h. IMGW ostrzega też przed burzami z gradem na północy kraju. Grażyna Dąbrowska podkreśla, że nie są one liczne i bardzo gwałtowne, niemniej jednak na Pomorzu i wybrzeżu dały już opady rzędu 10 mm w ciągu godziny i silniejszy, porywisty wiatr.

Na terenie województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego obowiązują ostrzeżenia do końca dnia o burzach. Synoptyk dodaje, że nie tylko pada sam deszcz, występują również opady drobnego gradu. W górach opady śniegu. Od jutra pogoda będzie się poprawiać. Będzie jeszcze sporo chmur, w całym kraju możliwe są jeszcze przelotne opady deszczu i porywisty wiatr, ale już nie tak silny.

Będzie jednak nadal chłodno - od 11 do 16 stopni.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

deszcz wiatr burze
other news

Podobne wiadomości

Wiatr odciął prąd. Łamał także drzewa

Wiatr odciął prąd. Łamał także drzewa

Ulewa dała się we znaki harcerzom. Zostali ewakuowani, a obóz zakończony

Ulewa dała się we znaki harcerzom. Zostali ewakuowani, a obóz zakończony