Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielecki klub czeka na powołanie do kadry "A"

Po czterech kolejkach PGNiG Superligi piłkarek ręcznych, w rozgrywkach nastąpi teraz ponad dwutygodniowa przerwa, spowodowana zgrupowaniami reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych. Wśród kadrowiczek jest pięć zawodniczek Korony Handball Kielce.

Autor: Rafał Szymczyk

20.09.2018 11:51

image 19.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - SPR Pogoń Szczecin. Dominika Więckowska Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Szanse na występ w drużynie narodowej juniorek młodszych otrzymały Michalina Pastuszka i Klaudia Wawrzycka. Zgrupowanie w Giżycku rozpocznie się w najbliższą niedzielę, a w jego trakcie podopieczne Edyty Suchy rozegrają m. in. dwa mecze kontrolne z rówieśniczkami z Białorusi.

Na obóz szkoleniowy juniorek do Tarnowskich Gór wyjedzie w niedzielę kapitan reprezentacji Maga Więckowska. Natomiast w czwartek w Szczyrku rozpoczęło się zgrupowanie kadry "B", w której znalazły się Aleksandra Orowicz i Dominika Więckowska. Za tydzień podopieczny Sabiny Włodek rozegrają w Bukareszcie twa mecze kontrolne z rumuńskim zapleczem pierwszej reprezentacji.

Członek zarządu kieleckiego klubu Krzysztof Demko jest przekonany, że wkrótce o niektóre szczypiornistki Korony Handball, upomni się także pierwsza reprezentacja Polski.

- Od kilku sezonów nasze zawodniczki są powoływane do różnych kadr. Myślę, ze dobra gra w ekstraklasie zaprocentuje i trener pierwszej reprezentacji Leszek Krowicki, spojrzy na to co dzieje się w Kielcach. Jak tutaj pracuje się z młodymi, perspektywicznymi piłkarkami ręcznymi. Jestem przekonany, że niebawem takie powołanie do klubu przyjdzie - stwierdził Krzysztof Demko.

- Moim marzeniem i celem jest granie w seniorskiej reprezentacji Polski. Cieszę się, że te powołania są regularne. Jeśli chodzi o mnie, to mogę tylko dobrze wykonywać swoją pracę. Nie mam jednak wpływu na powołania do kadry "A". Byłoby super, ale na ten moment mogę tylko pokazywać się z jak najlepszej strony - powiedziała 22-letnia bramkarka Aleksandra Orowicz. 

Na liście rezerwowej reprezentacji Polski "B" znalazła się kolejna szczypiornistka Korony Handball Edyta Charzyńska. Regularnie powoływana jest do niej również Honorata Syncerz, której tym razem trener Sabina Włodek dała odpocząć.            

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball reprezentacja Polski RK Kielce Dominika Więckowska PGNiG Superliga (K) Aleksandra Orowicz Magda Więckowska Krzysztof Demko
other news

Podobne wiadomości

"Koroneczki" postawiły się faworyzowanemu rywalowi

Historyczna wygrana. Korona Handball z kompletem punktów

Historyczna wygrana. Korona Handball z kompletem punktów

Orowicz w kadrze na AMŚ. Charzyńska wśród rezerwowych

Orowicz w kadrze na AMŚ. Charzyńska wśród rezerwowych

Kielczanka Magda Więckowska zagra na mistrzostwach świata

Kielczanka Magda Więckowska zagra na mistrzostwach świata