Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wolontariusze z Łopuszna spotkali polityków i przedsiębiorców z pierwszych stron gazet

Warto być aktywnym i działać jako wolontariusz. Dzięki swojemu społecznemu zaangażowaniu ośmioro uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie wzięło udział w zakończonym kilka dni temu XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym Sączu oraz XXVIII Forum Ekonomicznym w Krynicy.

Autor: Daniel Lenart

13.09.2018 18:04

image Od lewej: Rafał Smolarczyk; Aleksandra Woś; Ilona Szachniewicz; Adam Czerkawski; Weronika Kowalczyk; Julia Paszowska. Z tyłu: Karolina Krajewska-Brelska; Teresa Pasowska, dyrektor szkoły Fot. Daniel Lenart / Radio Kielce

Weronika Kowalczyk uczennica szkoły informuje, że młodzież z Łopuszna co roku angażuje się w wiele akcji charytatywnych, między innymi w Szlachetną Paczkę.

Karolina Krajewska-Brelska, nauczycielka oraz opiekun młodych wolontariuszy mówi, że uczniowie mogli uczestniczyć w bardzo ciekawych dyskusjach z ekonomistami oraz przedsiębiorcami.

- To były debaty i panele dyskusyjne, w których brali udział też ministrowie. Poza tym z niektórymi wolontariuszami odwiedziliśmy duże firmy, na przykład Fakro, czy Wiśniowskiego. Młodzi ludzie mogli zwiedzić fabrykę i zobaczyć jak działają firmy, które kiedyś zaczynały w garażu, a dziś są wiodące na rynku – mówi Karolina Krajewska-Brelska.

Dla uczniów z Łopuszna udział w obu wydarzeniach był okazją, żeby się sprawdzić i udoskonalić swoje umiejętności. Julia Paszowska oraz Adam Czerkawski nie ukrywają, że pobyt w Nowym Sączu i Krynicy był dla nich ogromnym wydarzeniem. Spotkali mnóstwo ważnych osób, ale też bardziej uwierzyli w swoje umiejętności, na przykład językowe.

- Z gośćmi spoza naszego kraju musieliśmy rozmawiać po angielsku. Poza tym spotkaliśmy mnóstwo VIP-ów, na przykład panią premier Beatę Szydło – mówią uczniowie z Łopuszna.

Młodzi ludzie są przekonani, że doświadczenie zdobyte w Krynicy ułatwi im w przyszłości wejście na rynek pracy.

Wolontariusze z Łopuszna na XIII Forum Ekonomicznym Młodych Liderów w Nowym SączuFot. mat. szkoły

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Łopuszno wolontariat wolontariusze Forum Ekonomiczne Forum Ekonomiczne Młodych Liderów
other news

Podobne wiadomości

„Florian” dla strażaków z Łopuszna

„Florian” dla strażaków z Łopuszna

Uczniowie z Łopuszna nie mogą doczekać się już 2019 roku

Uczniowie z Łopuszna nie mogą doczekać się już 2019 roku

Uczniowie z Łopuszna najlepsi w turnieju „Dziecięcej piłki ręcznej” [ZDJĘCIA]

Uczniowie z Łopuszna najlepsi w turnieju „Dziecięcej piłki ręcznej” [ZDJĘCIA]

Zespół Szkół z Łopuszna opuści Pałac Dobieckich

Zespół Szkół z Łopuszna opuści Pałac Dobieckich