Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Finały enduro w Kielcach. KTM Novi Korona w drodze po mistrzowski tytuł

Na dwie rundy przed końcem tegorocznego cyklu mistrzostw Polski w motocyklowych rajdach enduro, broniące tytułu KTM Novi Korona ma niespełna 24 punkty przewagi nad BKM Bielsko Biała. Finałowa rywalizacja, która zadecyduje również o indywidualnych rozstrzygnięciach, rozpocznie się w piątek w Kielcach.

Autor: Rafał Szymczyk

12.09.2018 13:46

image 22.11.2016. KTM Novi Kielce. Rafał Bracik Fot. / fot. KTM Novi Kielce

- Nasza przewaga jest bardzo skromna. To nie jest tak, że możemy sobie odpuścić te zawody. Musimy się skoncentrować i walczyć. Niestety nie pomoże nam Damian Musiał, który doznał kontuzji. Pozostali zawodnicy chcą zdobyć kolejny tytuł drużynowego mistrza Polski - powiedział prezes KTM Novi Korona Ryszard Bracik.

Szanse na indywidualne tytuły ma kilku motocyklistów KTM Novi Korona. Tylko jakaś katastrofa przeszkodzi Maciejowi Giemzie w zwycięstwie w klasyfikacji generalnej. W klasie E1 równe szanse na końcowy triumf mają zarówno Rafał Bracik, jak i Maciej Giemza. W klasie junior o złoty medal powalczą m. in. Aleksander Bracik i Jakub Wesołowski. Na podium w klasie masters może jeszcze wskoczyć Robert Frydrych. 

Na podkieleckich trasach rozegrane zostaną ostatnie trzy rundy mistrzostw Europy oraz dwie finałowe mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Bazą imprezy będzie parking przy kieleckiej Hali Legionów, gdzie już w czwartek odbędzie odbiór techniczny motocykli.

Rywalizacja będzie rozpoczynać się o godzinie 9.00. W piątek i sobotę zawodnicy czterokrotnie pokonają trasę długości 50 kilometrów, przebiegającą m. in. przez Górki Szczukowskie, Szewce i Piekoszów. Na pętli są dwa odcinki specjalne w Jaworzni i Wincentowie. W niedzielę, uczestnicy European Enduro Championship, będą mieli do pokonania motocross w Dębskiej Woli.

Finałowe rundy ME w motocyklowych rajdach enduro w Kielcach. Trasa zawodówFot. ktmnovi.pl

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piekoszów KTM Novi rajdy enduro Mistrzostwa Europy Górki Szczukowskie RK Kielce Maciej Giemza Ryszard Bracik Aleksander Bracik Rafał Bracik Szewce Jakub Wesołowski European Enduro Championship
other news

Podobne wiadomości

Enduro w najlepszym wydaniu w Kielcach

Enduro w najlepszym wydaniu w Kielcach

Kielczanka mistrzynią Polski Enduro MTB

Kielczanka mistrzynią Polski Enduro MTB

Mistrzostwa Europy Enduro m. in. w Wincentowie, Zajączkowie i Jaworzni

Mistrzostwa Europy Enduro m. in. w Wincentowie, Zajączkowie i Jaworzni

W enduro Maciej Giemza znów w barwach KTM Novi Korona Kielce

W enduro Maciej Giemza znów w barwach KTM Novi Korona Kielce