Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PONIEDZIAŁEK [10 WRZEŚNIA]

Otwarcie kolejnych odcinków dróg w powiecie sandomierskim, a także konferencja dotycząca sytuacji finansowej świętokrzyskich szpitali to najważniejsze wydarzenia poniedziałku, 10 września.

Autor: Kamil Król , Iwona Murawska , Grażyna Szlęzak-Wójcik , Ewa Pociejowska-Gawęda , Karol Żak , Michał Kita , Anna Głąb

10.09.2018 06:00

image   Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

„Nadzieje Kielc” poznamy dziś podczas uroczystej gali, która odbędzie się o godzinie 17.00 w Domu Środowisk Twórczych.

Laureaci zostali wybrani po skrupulatnej analizie 34 wniosków, nadesłanych do urzędu miasta przez kieleckie szkoły ponadgimnazjalne. Oceny zgłoszeń dokonała Komisja Konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Kielce. Wybrano 10 laureatów: 4 uczniów za osiągnięcia z przedmiotów humanistycznych, 2 uczniów za osiągnięcia z przedmiotów ścisłych, 1 uczeń za osiągnięcia ekonomiczne i 3 uczniów za osiągnięcia sportowe.

*****

Wojewoda Agata WojtyszekFot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Koprzywnicy wojewoda weźmie udział w spotkaniu dotyczącym odbioru dróg wyremontowanych w ramach dofinansowania z rządowego programu usuwania skutków klęsk żywiołowych. Otwarte zostaną odcinki dróg w Koprzywnicy, Gnieszowicach i Kamieńcu.

*****

21.01.2016 Kielce. Urząd Miasta Kielce.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

W Urzędzie Miasta w Kielcach odbędzie się konferencja prasowa dotycząca Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Wydarzenie, które rozpocznie się w najbliższą sobotę, potrwa do 22 września. Ma na celu promowanie ekologicznych form przemieszczania się, takie jak środki transportu zbiorowego czy rower.

*****

Rajd PielgrzymkowyFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Dziś rozpoczynają się zapisy na XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, który odbędzie się 22 września. Przygotowano piętnaście tras.

*****

Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.Fot. Piotr Michalski / Radio Kielce

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach odbędzie się piknik "Od Prasłowian do Polaków". Początek o 9.30.

*****

Kielce. Urząd Marszałkowski.Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego o godzinie 10.00. odbędzie się konferencja dotycząca sytuacji finansowej szpitali: wojewódzkiego, ŚCO, w Morawicy, Czerwonej Górze i Czarnieckiej Górze.

*****

100 tysięcy drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości PolskiKielce. 09.09.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Od godz. 10.00 na placu Zakładu Usług Komunalnych w Jędrzejowie rozdawane będą sadzonki drzew. W zamian za 10 zgniecionych butelek PET, 10 zgniecionych puszek aluminiowych, lub 10 baterii - 1 sadzonka. Sadzonki rozdawane będą w ramach akcji "100 tysięcy drzew na 100lecie Niepodległości Polski 1918-2018".

*****

O godzinie 12.00 na kieleckim Rynku kandydaci Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmiku Województwa świętokrzyskiego podsumują sobotą konwencję wyborczą, na której zaprezentowano sześć propozycji Koalicji przed jesiennymi wyborami samorządowymi.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejmik Województwa Rynek ŚCO Wojewódzki Szpital Zespolony Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Czerwona Góra Europejskie Dni Dziedzictwa drogi Czarniecka Góra Agata Wojtyszek piknik historyczny Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy RK Starachowice RK Jędrzejów wojewoda świętokrzyski RK Kielce 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości Koalicja Obywatelska CO PRZYNIESIE DZIEŃ? sadzonki 100 tysięcy drzewek na 100-lecie niepodległości
other news

Podobne wiadomości

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – NIEDZIELA [9 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – NIEDZIELA [9 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [8 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – SOBOTA [8 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PIĄTEK [7 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – PIĄTEK [7 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – CZWARTEK [6 WRZEŚNIA]

CO PRZYNIESIE DZIEŃ? – CZWARTEK [6 WRZEŚNIA]