Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Program posła Gierady dla rodzin

Poseł Artur Gierada, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc, przedstawił swój program wyborczy, skierowany do rodzin. Podczas spotkania z dziennikarzami przed Szkołą Podstawową nr 25 przy ulicy Jurajskiej, parlamentarzysta zadeklarował między innymi wybudowanie większej liczby żłobków i przedszkoli, bon wychowawczy w wysokości 200 złotych na zajęcia pozalekcyjne, czy dofinansowanie z budżetu miasta kwotą 400 złotych tych rodzin, dla których dzieci zabrakło miejsca w publicznych żłobkach.

Autor: Michał Kita

06.09.2018 17:22

image Poseł Artur Gierada, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc, przedstawił swój program wyborczy Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Zdaniem Artura Gierady, obecnie system pracy szkół, żłobków i przedszkoli nie jest zorganizowany w mieście poprawnie, czego przykładem jest np. dwuzmianowy system zajęć w Szkole Podstawowej nr 25.

- Deklarujemy budowę nowych żłobków i przedszkoli, ten proces inwestycyjny jest dosyć długi, dlatego już teraz zapowiadam, wzorem wielu innych miast, dla wszystkich rodziców dzieci, które nie znajdą miejsca w publicznych żłobkach dofinansowania w kwocie 400 złotych, na opłacenie pobytu w żłobkach. Ta inwestycja będzie kosztować budżet miasta około 1,6 mln złotych rocznie - dodaje. Artur Gierada zaznacza, że te obietnice, w przypadku wygranej, będzie chciał wprowadzić jeszcze w przyszłym roku.  

Kolejną propozycją mającą zachęcić również młode rodziny do pozostania w Kielcach, jest wprowadzenie bonu wychowawczego dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat.

- To bon w kwocie 200 złotych, który rodzice będą mogli wykorzystać na zakup artykułów szkolnych, czy finansowanie zajęć pozalekcyjnych. Te środki nie będą przekazywane w gotówce, dlatego nie ma obawy, że zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób. Z takiego rodzaju wsparcia korzystają już inne samorządy, które również mają problem z wyludnianiem się, np. Nysa - dodaje poseł.

Zdaniem Artura Gierady, o finansowanie takich programów miasto będzie się starać we współpracy z Urzędem Marszałkowskim wykorzystując fundusze unijne.

W programie dla rodzin kandydata Koalicji Obywatelskiej na urząd prezydenta Kielc, znajduje się także stworzenie aktywnych stref wypoczynkowych dla rodzin i większa dostępność przyszkolnych boisk, z których mogliby korzystać także zwykli mieszkańcy.

Galeria zdjęć Kielce. Poseł Artur Gierada, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc, przedstawił swój program wyborczy (06.09.2018) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

rodzina żłobek Platforma Obywatelska Artur Gierada RK Kielce przedszkola Koalicja Obywatelska Szkoła Podstawowa nr 25 bon wychowawczy
other news

Podobne wiadomości

Gierada oficjalnie kandydatem PO na prezydenta Kielc

Gierada oficjalnie kandydatem PO na prezydenta Kielc

Artur Gierada o kandydowaniu z Bogdanem Wentą: to niezręczna sytuacja [OBEJRZYJ]

Artur Gierada o kandydowaniu z Bogdanem Wentą: to niezręczna sytuacja [OBEJRZYJ]

Którego kandydata poprze zarząd krajowy PO? Artur Gierada unika odpowiedzi

Którego kandydata poprze zarząd krajowy PO? Artur Gierada unika odpowiedzi

Artur Gierada: koalicja z Nowoczesną pod wspólną nazwą

Artur Gierada: koalicja z Nowoczesną pod wspólną nazwą