Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Kleczanowie bezpłatnie przebadali dzieci

Ponad 70 dzieci z gminy Obrazów przebadano w niedzielę profilaktycznie w ramach bezpłatnej akcji zorganizowanej w Kleczanowie. Ambulans stał przy Szkole Podstawowej.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

02.09.2018 09:55 / Aktualizacja 02.09.2018 18:16

image Obrazów. Bezpłatne badania USG dla dzieci Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Badania USG wykonywano dzieciom od 9 miesiąca do 6 roku życia. Kontroli poddawano jamę brzuszną, węzły chłonne, tarczycę, a u chłopców także narządy płciowe.

Jedna z mam Ewelina Kot powiedziała, że skorzystała z tej akcji, ponieważ zależy jej na kontrolowaniu stanu zdrowia swojego dziecka. Lepiej poświęcić czas na profilaktykę niż cokolwiek niepokojącego przegapić. Dodała, że akcja jest bardzo potrzebna, ponieważ można skorzystać bez kolejek, na miejscu.

Grzegorz Jędrzejewski, lekarz radiolog powiedział, że badania profilaktyczne są bardzo ważne, gdyż wcześniej wykryte nieprawidłowości można nawet całkowicie wyleczyć. Zaleca wykonywanie tego rodzaju badań u najmłodszych dzieci raz do roku albo zgodnie ze wskazówkami lekarza, do którego się chodzi na wizyty.

Anna Zybała, koordynatorka wydarzenia, wiceprezes Stowarzyszenia „Rozwój i Integracja” w Kleczanowie stwierdziła, że akcja przynosi wymierne korzyści. Stowarzyszenie zorganizowało ją wspólnie z Fundacją McDonalda oraz przychodnią Top Medical w Lublinie. Badania były bezpłatne, ponieważ sfinansowała je gmina.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania profilaktyczne USG RK Sandomierz Kleczanów Krzysztof Tworek
other news

Podobne wiadomości

Bezpłatne badania dla dzieci z gminy Obrazów

Bezpłatne badania dla dzieci z gminy Obrazów

Badania za darmo. Były też upominki

Badania za darmo. Były też upominki

Na rowerach będą promować badania profilaktyczne

Na rowerach będą promować badania profilaktyczne

Bezpłatne badania dla dzieci

Bezpłatne badania dla dzieci