Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Alkohol w Ostrowcu z dala od szkół, kościołów i dworców

30 metrów to minimalna odległość, jaka ma dzielić miejsca sprzedające lub podające napoje alkoholowe od szkół, przedszkoli, miejsc kultu religijnego, czy dworców kolejowych i autobusowych. Ten pomysł zaaprobowała Rada Miejska w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Autor: Emilia Sitarska

01.09.2018 08:21

image Sesja Rady Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Naczelnik wydziału spraw obywatelskich w ostrowieckim magistracie Łukasz Witkowski informuje, że taki zapis musiał pojawić się w uchwale.

- Ta odległość pozwala w sposób jednoznaczny i niebudzący wątpliwości, stwierdzić, czy w danym miejscu można prowadzić sprzedaż alkoholu - tłumaczy Łukasz Witkowski.

Radny niezrzeszony Marcin Marzec pytał prezydenta miasta o to, czy gminna komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych, która przygotowała uchwałę, rozważała wprowadzenie nocnej prohibicji w mieście, tak jak to zrobiły inne samorządy, np. w Sandomierzu.

Prezydent miasta Jarosław Górczyński zaprosił jedynie radnego na obrady gminnej komisji. Marcin Marzec mówi, że nie jest usatysfakcjonowany odpowiedzią, jednak rozumie, że temat zakazu sprzedaży alkoholu to delikatny temat.

- Z jednej strony są tacy mieszkańcy Ostrowca, np. z osiedla Ogrody, którzy byliby za tym. Z drugiej jednak strony, jakby taki zakaz oddziaływał na biznes? - zastanawiał się radny i dodał, że nie ma ostatecznie wyrobionego poglądu na ten temat, a sam zakaz nie sprawi, że w Ostrowcu zniknie problem alkoholizmu. Tłumaczy jednak, że skoro samorząd ma możliwość wprowadzenia nocnej prohibicji, to trzeba się nad tym poważnie zastanowić.

Rada jednogłośnie przyjęła także uchwałę określającą maksymalną liczbę zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych na terenie gminy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rada Miasta Jarosław Górczyński alkohol RK Ostrowiec Św. Marcin Marzec prohibicja
other news

Podobne wiadomości

Punkty Widzenia: czy Kielce powinny zaostrzyć zasady sprzedaży alkoholu w nocy?

Punkty Widzenia: czy Kielce powinny zaostrzyć zasady sprzedaży alkoholu w nocy?

Starachowice przeciwko ograniczeniom w sprzedaży alkoholu

Starachowice przeciwko ograniczeniom w sprzedaży alkoholu

W Ostrowcu trudniej będzie kupić alkohol

W Ostrowcu trudniej będzie kupić alkohol

Legalny alkohol w ostrowieckich obiektach sportowych

Legalny alkohol w ostrowieckich obiektach sportowych