Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

100 kilometrów na rowerach w 100-lecie odzyskania niepodległości

Około 40 osób bierze udział w dwudniowym Rowerowym Rajdzie „Solidarności”, który wyruszył z rynku starego miasta w Sandomierzu. Miejscem docelowym jest Golejów koło Staszowa. Hasło wyprawy brzmi ”100 kilometrów na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Zostało umieszczone na koszulkach uczestników wyprawy. Większość z rowerzystów po raz kolejny bierze udział w tym wydarzeniu. Ma ono już 13-letnią tradycję.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

01.09.2018 07:58

image Rowerowy Rajd „Solidarności” Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Marek Jarema, przewodniczący NSZZ „Solidarność” w Pilkington Polska powiedział, że rajd jest dla niego manifestacją wolności i swobody. Ma też wymiar radosnego spotkania, podczas którego jest okazja poznawać lokalną Polskę.

Zbigniew Pawlik pokonuje trasę na rowerze poziomym wraz ze swoim maltańczykiem o imieniu Mika. Powiedział nam, że jest zamiłowanym cyklistą, a ulubiona suczka towarzyszy mu w większości wypraw. Dodał, że rajd „Solidarności”  to wielka sprawa, ponieważ on sam pamięta tamte przemiany i był ich uczestnikiem jako młody chłopak.

- Zawsze byłem ciekawy, co z tego wyniknie i wszystko poszło w dobrą stronę. Jesteśmy tu gdzie jesteśmy dzięki „Solidarności” -  stwierdził.

Z uczestnikami rajdu przed startem spotkał się poseł PiS Marek Kwitek, który powiedział, że rajd „Solidarności” to bardzo cenna inicjatywa. W tym roku połączono aktywny wypoczynek ze świętowaniem setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a „Solidarność” ma ogromne sukcesy w procesie dochodzenia do wolności naszego kraju. Poseł podkreślił także wymiar integracyjny tej imprezy, dzięki czemu tworzy się wspólnota.

Galeria zdjęć Sandomierz. Rowerowy Rajd „Solidarności” (01.09.2018) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Staszów Koprzywnica Sulisławice Golejów Marek Kwitek RK Sandomierz NSZZ Solidarność 13. Rowerowy Rajd Solidarności
other news

Podobne wiadomości

„Rowerowy Maj” w Parku Miejskim

„Rowerowy Maj” w Parku Miejskim

Niedzielny rajd rowerowy

Niedzielny rajd rowerowy

Rowerowy rajd po niezwykłym terenie

Rowerowy rajd po niezwykłym terenie