Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Skrzydłowa Korony Handball musi być operowana. Czeka ją długa przerwa w grze

Ukrainka Olesia Parandi z Korony Handball, przejdzie w czwartek w Kielcach operację stawu skokowego. 27-letnia skrzydłowa będzie musiała pauzować nawet cztery miesiące. Na początku nowego sezonu PGNiG Superligi trener Paweł Tetelewski nie będzie mógł także liczyć na 25-letnią bramkarkę Małgorzatę Hibner i 21-letnią obrotową Paulinę Piwowarczyk.

Autor: Rafał Szymczyk

22.08.2018 20:10

image 09.09.2017 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - MKS Perła Lublin. Olesia Parandii Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Zabieg stawu skokowego Olesii Parandii był wcześniej zaplanowany. Niestety czekaliśmy trochę na wolny termin. Mam nadzieję, że sprawna rehabilitacja pozwoli jej za trzy miesiące wrócić do drużyny - poinformował członek zarządu kieleckiego klubu Krzysztof Demko.

- Jeśli chodzi o Małgosię i Paulinę, to obie przeszły zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych przednich i obie są na podobnym poziomie usprawniania. Można powiedzieć, że są już bardzo blisko parkietu. To kwestia tygodni, kiedy będą już w pełni do dyspozycji trenera - dodał Krzysztof Demko. 

Drobnego urazu nabawiła się natomiast 20-letnia rozgrywająca popularnych "Koroneczek" Dominika Więckowska.

- Dominika podkręciła staw skokowy. Nie jest to kontuzja, która powinna spędzać nam sen z powiek. Myślę, że na początek ligi powinna być gotowa do gry - powiedział Krzysztof Demko, który jest także fizjoterapeutą kieleckiego zespołu.

Nowy sezon PGNiG Superligi piłkarki ręczne Korony Handball Kielce zainaugurują w sobotę 1 września, wyjazdowym meczem z UKS PCM Kościerzyna.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce Dominika Więckowska PGNiG Superliga (K) Krzysztof Demko Olesia Parandi Małgorzata Hibner Paulina Piwowarczyk
other news

Podobne wiadomości

Turniej w Sieniawie ostatnim sprawdzianem

Turniej w Sieniawie ostatnim sprawdzianem "Koroneczek"

Korona Handball druga na Słowacji

Korona Handball druga na Słowacji

Korona Handball dwukrotnie lepsza od Piotrcovii

Korona Handball dwukrotnie lepsza od Piotrcovii

Szczypiornistki Korony Handball ciężko trenują. W sierpniu zagrają w trzech turniejach

Szczypiornistki Korony Handball ciężko trenują. W sierpniu zagrają w trzech turniejach