Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Od września dentobus odwiedzi małe szkoły w regionie

Dobra wiadomość dla uczniów małych wiejskich szkół. W przyszłym roku szkolnym przyjedzie do nich mobilny gabinet stomatologiczny. Jak mówi Beata Szczepanek, rzecznik świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, po kilku próbach udało się w końcu znaleźć firmę, która będzie obsługiwała dentobus. Dwa poprzednie konkursy zakończyły się niepowodzeniem, natomiast właśnie rozstrzygnięto trzeci, w którym udało się wyłonić firmę zainteresowaną prowadzeniem dentobusu. Jest nią działająca m.in. w Warszawie Corten Medic.

Autor: Daniel Lenart

14.08.2018 13:45

image Dentobus - mobilny gabinet stomatologiczny Fot. / nowa.dentowizja.pl

Dentobusy to pomysł Ministerstwa Zdrowia na poprawę opieki stomatologicznej uczniów w małych miejscowościach. Paweł Korneta, menadżer z firmy Corten Medic informuje, że wizyty mobilnego gabinetu w małych szkołach będą dwuetapowe. 

- W pierwszym etapie dzieci otrzymują pełny przegląd stomatologiczny oraz zabiegi z zakresu profilaktyki, na przykład zdjęcie złogów nazębnych. Później uczeń dostaje plan leczenia. W drugim etapie z rodzicem i podpisanym oświadczeniem ze zgodą na leczenie może skorzystać z wszelkich świadczeń, które oferują tradycyjne, stacjonarne gabinety stomatologiczne - tłumaczy Paweł Korneta.

Firma Corten Medic czeka cały czas na zgłoszenia od szkół oraz samorządowców chcących gościć u siebie dentobus. Harmonogram wizyt firma przedstawi pod koniec sierpnia, natomiast już we wrześniu mobilny gabinet zawita do pierwszych szkół. Kilka placówek już zaprosiło dentobus, są to szkoły m.in. w Radlinie i Bęczkowie.

Opieka stomatologiczna w ramach dentobusu jest bezpłatna. Firma Corten Medic ma doświadczenie w prowadzeniu mobilnych gabinetów, bowiem od kwietnia opiekuje się dziećmi w województwie mazowieckim. Do tej pory z usług dentobusu skorzystało tam około 1.5 tysiąca uczniów.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ dentysta stomatolog Dentobus gabinet dentystyczny
other news

Podobne wiadomości

Dentyści wrócą do szkół

Dentyści wrócą do szkół

Zawirowania wokół „Dentobusu”. NFZ musi ogłosić kolejny konkurs

Zawirowania wokół „Dentobusu”. NFZ musi ogłosić kolejny konkurs

Wyleczą zęby w… autobusie

Wyleczą zęby w… autobusie