Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyskie Centrum Onkologii rozdaje… sprzęt AGD

Sokowirówka, blender, mikser, suszarka do włosów, albo żelazko. Ten sprzęt AGD można wygrać w konkursie, ogłoszonym przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. Szpital chce w ten sposób zachęcić kobiety do wykonywania badań profilaktycznych. Na nagrodę mają szansę panie, które dodatkowo wymyślą hasło promujące wykonywanie mammografii i cytologii.

Autor: Iwona Murawska

14.08.2018 12:43

image Kielce. Plakaty reklamujące profilaktyczny konkurs ogłoszony przez ŚCO Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- O nagrodę mogą powalczyć także mężczyźni - informuje Izabela Opalińska, rzecznik ŚCO.

- To są sprzęty, które rozdajemy podczas spotkań profilaktycznych, organizowanych w poszczególnych gminach. Spotkania dedykowane są dla kobiet i mężczyzn. Uczymy podczas nich profilaktyki raka szyjki macicy i raka piersi. Każdy z uczestników spotkania może wymyślić hasło promujące badania. Najciekawsze nagradzamy. Dodatkowo nagrody otrzymać mogą panie, które nie brały udziału w spotkaniu, ale wykonały badanie i wymyśliły hasło zachęcające inne kobiety do sprawdzenia stanu swojego zdrowia – wyjaśnia Izabela Opalińska. 

Z bezpłatnej cytologii skorzystały m. in. panie Magda i Anna. Jak zgodnie podkreślały, warto regularnie wykonywać zarówno cytologię, jak i mammografię, by być pewną, że jest się zdrową. Ich zdaniem konkurs sprawi, że jeszcze więcej pań będzie chciało zrobić badanie profilaktyczne. Najbliższe spotkanie profilaktyczne odbędzie się w środę i czwartek w Klimontowie podczas Jarmarku na świętego Jacka.

Kielce. Plakaty reklamujące profilaktyczny konkurs ogłoszony przez ŚCO14.08.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Przypomnijmy, że Świętokrzyskie Centrum Onkologii jako pierwszy szpital w Polsce zaoferował bezpłatny dowóz na badania profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Mogą z niego korzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego. W przypadku badania cytologicznego ŚCO czeka na panie w wieku 25 – 59 lat, a w przypadku mammografii na kobiety od 50 do 69 lat.

By skorzystać z bezpłatnego dowozu do ŚCO i z powrotem do miejsca zamieszkania wystarczy, że zbierze się grupa minimum 5 osób i zadzwoni na dedykowane projektom infolinie: 607 77 88 88 – w przypadku mammografii lub 609 99 00 33 - w przypadku cytologia. Oprócz tego panie mogą na czas badania zamówić bezpłatną opiekę dla osoby niesamodzielnej, np. dziecka lub osoby z niepełnosprawnościami.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania profilaktyczne cytologia mammografia ŚCO RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Przełomowa metoda w walce z rakiem

Przełomowa metoda w walce z rakiem

Panie mogły się zbadać za darmo

Panie mogły się zbadać za darmo

ŚCO weźmie udział w pilotażowym programie Ministerstwa Zdrowia

ŚCO weźmie udział w pilotażowym programie Ministerstwa Zdrowia

Jak ustrzec się wirusowego zapalenia wątroby? Akcja profilaktyczna w ŚCO

Jak ustrzec się wirusowego zapalenia wątroby? Akcja profilaktyczna w ŚCO