Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świętokrzyscy harcerze jadą do Gdańska

320 zuchów, harcerzy i instruktorów z województwa świętokrzyskiego wyjedzie na Zlot Związku Harcerstwa Polskiego, który odbędzie się w Gdańsku 6 sierpnia. Na Wyspie Sobieszewskiej świętować będą setną rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego i stulecie powstania Ruchu Wędrowniczego na świecie.

Autor: Iwona Murawska

04.08.2018 11:43

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak podkreśla Tomasz Rejmer, komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP, zlot w Gdańsku to największe i najważniejsze wydarzenie dla wszystkich harcerek i harcerzy.

- To dla nas także duże wyzwanie pod względem m.in logistycznym i organizacyjnym. To sprawdzian naszej skuteczności na każdym szczeblu, od drużyny, po hufiec, przez chorągiew i główną kwaterę. Chcemy się także przekonać, czy to, co do tej pory było ważne dla harcerstwa nadal ważne pozostaje i jest aktualne – wyjaśnia Tomasz Rejmer.

Jak dodaje, oprócz udziału w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów, świętokrzyska delegacja harcerzy promować będzie walory Kielc i całego naszego regionu. Ponadto na Rynku Zlotu wszyscy chętni będą mogli skorzystać z Odlotowej Kapsuły 5D.

- Natomiast 11 sierpnia, podczas koncertu „100 na 100 Pod Lilii Znakiem” z okazji stulecia powstania ZHP, na scenie zaprezentują się świętokrzyscy zuchowie i harcerze, którzy poprzez taniec i muzykę przez ponad 3 godziny będą opowiadać o rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości – dodaje Tomasz Rejmer.

W sumie w zlocie na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku, który potrwa 10 dni, udział weźmie 15 tysięcy harcerzy z całej Polski, jak również zza granicy.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

harcerze RK Kielce Tomasz Rejmer obóz harcerski
other news

Podobne wiadomości

Harcerze świętują dwa jubileusze

Harcerze świętują dwa jubileusze

PW: harcerstwo nadal atrakcyjne dla dzieci i młodzieży?

PW: harcerstwo nadal atrakcyjne dla dzieci i młodzieży?

Harcerstwo nadal atrakcyjne dla dzieci i młodzieży

Harcerstwo nadal atrakcyjne dla dzieci i młodzieży

Harcerze z całej Polski zjeżdżają do Tokarni

Harcerze z całej Polski zjeżdżają do Tokarni