Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Mimo śniętych ryb od piątku będzie można się kąpać

W piątek ponownie otwarte zostanie kąpielisko na zalewie w Cedzynie. Zgodnie z wynikami badań przeprowadzonymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Kielcach woda w całym zalewie jest zdatna do kąpieli.

Autor: Mateusz Kaczmarczyk

01.08.2018 13:07

image   Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Powodem czasowego zamknięcia przez gminę Górno terenów kąpieliskowych było znalezienie w niedzielę w Lubrzance martwych ryb. Gmina przekazała do badania wodę z zalewu w poniedziałek.

Jak mówi Jacek Piróg kierownik referatu spraw obywatelskich w gminie Górno, wyniki badań sanepidu otrzymane dzisiaj pozwalają odwołać zakaz, dzięki czemu tereny kąpieliskowe będą od piątku otwarte dla wypoczywających.

Powód śnięcia ryb w rzece bada Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na wyniki przyjdzie poczekać do poniedziałku. Wstępną analizę wody przeprowadziła w niedzielę Państwowa Straż Pożarna. Zgodnie z ich ekspertyzą w Lubrzance nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych substancji, a pH wody było obojętne.

Jak informuje Robert Siewiorek, oficer dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej najbardziej prawdopodobny powód niedzielnego śnięcia ryb to ostatnie upały, które spowodowały obniżenie zawartości tlenu w wodzie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Cedzyna Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska RK Kielce kąpieliska upały
other news

Podobne wiadomości

Nad wodę jedziemy! - Cedzyna

Nad wodę jedziemy! - Cedzyna