Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Stella potęgą jest i basta

Stella Kielce od wielu lat jest jednym z najlepszych klubów łuczniczych w Polsce. Medali, które zdobyli w 56–letniej historii zawodnicy kieleckiego klubu nie jesteśmy w stanie zliczyć. Wielokrotnie stawali na podium mistrzostw Polski, Europy i świata we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno drużynowo, jak i indywidualnie.

Autor: Maciej Makuła

31.07.2018 11:58

image Srebra drużyna dziewcząt Stelli, od lewej: Oliwia Żelazna, Dominika Tracz i Gabriela Bryk Fot. / Stella Kielce / facebook

Dwóch łuczników uczestniczyło również w Igrzyskach Olimpijskich, Bartosz Mikos w Sydney oraz Rafał Dobrowolski w Pekinie i Londynie. W ślady starszych kolegów idą również juniorzy Stelli, którzy w rozegranych w miniony weekend mistrzostwach Polski wywalczyli cztery medale.

- Stella Kielce, to bardzo dobry klub, który wyszkolił wielu znakomitych zawodników. Teraz w reprezentacji prowadzonej przeze mnie jest również kilka osób, które z powodzeniem walczą o miejsca w kadrze na duże imprezy – powiedział trener reprezentacji narodowej łuczników Siergiej Antonow.

Obecnie dwójka łuczników kieleckiej Stelli Małgorzata Góral i Mateusz Bucki przebywa na Grand Prix Europy, która rozgrywana jest w bułgarskiej Sofii.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

łucznictwo Stella Kielce Mistrzostwa Europy mistrzostwa Polski Igrzyska Olimpijskie Inne dyscypliny RK Kielce Bartosz Mikos Rafał Dobrowolski Siergiej Antonow Małgorzata Góral Mateusz Bucki
other news

Podobne wiadomości

Małgorzata Góral mistrzynią Polski, Stella druga

Małgorzata Góral mistrzynią Polski, Stella druga

Stella mistrzem Polski

Stella mistrzem Polski

Stella druga w piątej rundzie ekstraklasy

Stella druga w piątej rundzie ekstraklasy

Stella najlepsza w Bytomiu

Stella najlepsza w Bytomiu