teraz
na antenie

close

Srebrne dziewczyny ze Stelli

Cztery medale wywalczyli zawodnicy Stelli Kielce podczas rozegranych w stolicy województwa świętokrzyskiego mistrzostwach Polski juniorów w łucznictwie. Srebro zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Żelazna, Gabriela Bryk i Dominika Tracz, która w finale uległa dziewczętom z Marymontu Warszawa.

Autor: Maciej Makuła

29.07.2018 16:10

image Srebra drużyna dziewcząt Stelli, od lewej: Oliwia Żelazna, Dominika Tracz i Gabriela Bryk Fot. / Stella Kielce / facebook

Ponadto Oliwia Żelazna wspólnie z Maciejem Wojtysiem wywalczyła brąz w mikstach, a także dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w wieloboju na dystansach 30 i 50 m.

- Jestem zadowolona ze swojego występu na mistrzostwach, ale również mam niedosyt, bo mogłam strzelać zdecydowanie lepiej. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ do Kielc przyjechała cała czołówka łuczników w naszym kraju. Medale, które zdobyłam na pewno zmobilizują mnie do dalszej, ciężkiej pracy – powiedziała Oliwia Żelazna.

W tegorocznych mistrzostwach Polski juniorów w łucznictwie rozegranych na torach kieleckiej Stelli wzięło udział ponad 120 zawodników z całego kraju.