Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Duży terminal w Skarżysku? Będą prowadzone analizy

Duży kolejowy węzeł przeładunkowy powstanie prawdopodobnie w Skarżysku-Kamiennej. Będzie korzystać z istniejącej już infrastruktury, a jego działalność ma służyć przede wszystkim transportowi towarów masowych do i z portu w Gdyni.

Autor: Michał Kita

26.07.2018 15:29

image Skarżysko-Kamienna dworzec PKP Fot. Robert Felczak / Radio Kielce

Poseł Maria Zuba z Prawa i Sprawiedliwości podkreśla, że po wielu rozmowach z ministerstwem infrastruktury i władzami PKP, pojawiła się szansa, żeby wykorzystać istniejącą, niewykorzystywaną infrastrukturę kolejową w Skarżysku-Kamiennej. - W wyniku tych rozmów, przeprowadzona zostanie analiza 30 hektarów gruntów, pod względem logistycznym, ekonomicznym i możliwości pozyskiwania ładunku, w ilości która uzasadniałaby budowę terminala - dodaje parlamentarzystka.

Jej zdaniem zapotrzebowanie na taki obiekt jest duże, o czym mogą świadczyć rozmowy z przedstawicielami przedsiębiorstw działających w najbliższej okolicy Skarżyska, między innymi ostrowieckiej Huty Celsa i firm ze Starachowickiej Strefy Ekonomicznej.  

Analizy prowadzone przez pracowników PKP S.A mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Po ewentualnej pozytywnej opinii, kolejnym krokiem byłoby szukanie finansowania inwestycji. Jak podkreśla Maria Zuba, wszystkim powinno zależeć na tym, aby aktywizować tereny po węźle kolejowym w Skarżysku, mieście w którym tradycje kolejarskie są wciąż żywe.

Więcej o tej i innych inwestycjach kolejowych w Świętokrzyskiem, w jutrzejszej Rozmowie Dnia. Gościem Radia Kielce o godz. 8.30 będzie poseł Maria Zuba z PiS.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Skarżysko-Kamienna Maria Zuba PKP Celsa Huta Ostrowiec PiS RK Starachowice SSE Starachowice terminal przeładunkowy
other news

Podobne wiadomości

Ogromna inwestycja w Sędziszowie. Powstanie terminal przeładunkowy

Ogromna inwestycja w Sędziszowie. Powstanie terminal przeładunkowy

W Starachowicach będzie kolejowy dworzec towarowy

W Starachowicach będzie kolejowy dworzec towarowy

Tunel zamiast przejazdu kolejowego

Tunel zamiast przejazdu kolejowego

Terminal w Sędziszowie? Mógłby obsługiwać dużą część Polski

Terminal w Sędziszowie? Mógłby obsługiwać dużą część Polski