Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dla kogo Świętokrzyska Nagroda Kultury? Można składać wnioski

Do 1 września można składać wnioski o wyróżnienie Świętokrzyską Nagrodą Kultury, przyznawaną m.in. za szczególne dokonania w dziedzinie twórczości artystycznej. Wyróżnienie przyznawane jest raz w roku i ma honorować osoby, stowarzyszenia i zespoły, a także instytucje, które w sposób szczególny zasłużyły się dla kultury i dziedzictwa narodowego.

Autor: Katarzyna Prędotka

17.07.2018 14:19

image Święty Krzyż. Klasztor. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Świętokrzyska Nagroda Kultury składa się z dwóch kategorii. I stopień dotyczy szczególnych osiągnięć wykraczających poza region, natomiast II stopień wręczany jest za osiągnięcia mające istotne znaczenie dla kultury lokalnej. Oprócz tego przyznawane są także wyróżnienia honorowe w postaci statuetek.

Wnioski mogą składać instytucje kultury, szkoły i uczelnie, jednostki samorządu terytorialnego, związki lub stowarzyszenia zawodowe, twórcze i kulturalne, a także fundacje. W gronie laureatów nagrodzonych w ubiegłych latach znalazła się m. in. aktorka Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach Magda Grąziowska, a także Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, Klasztor Święty Krzyż oraz Stowarzyszenie Artystyczne Ecce Homo.

Wnioski można zgłaszać do pierwszego września w Urzędzie Marszałkowskim. Wręczenie nagród odbędzie się w październiku podczas inauguracji roku kulturalnego i sezonu artystycznego w regionie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Ecce Homo Święty Krzyż Teatr Żeromskiego oblaci RK Kielce Świętokrzyska Nagroda Kultury
other news

Podobne wiadomości

Spodziewany Gość: Magda Grąziowska

Spodziewany Gość: Magda Grąziowska

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury

Wręczono nagrody w dziedzinie kultury

Miliony dla świętokrzyskich obiektów kultury

Miliony dla świętokrzyskich obiektów kultury

Grąziowska i Żłobiński z Dzikimi Różami

Grąziowska i Żłobiński z Dzikimi Różami