Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bardziej ekologicznie i bezpiecznie. Starachowice z nową przepompownią

Bez awarii i w dodatku z mniejszym wpływem na środowisko - tak ma działać starachowicka elektrociepłownia. To możliwe, dzięki modernizacji kotła do podgrzewania ciepłej wody i przepompowni w Zakładzie Energetyki Cieplnej.

Autor: Tomasz Piwko

09.07.2018 13:59

image ZEC w Starachowicach z nowym kotłem grzewczym i przepompownią Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zwraca uwagę, że dzięki unowocześnieniu przepompowni zwiększy się bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców Starachowic. - Co równie ważne spadnie ilość szkodliwych pyłów emitowanych do atmosfery. Zmniejszenie zużycia energii o ponad 100 MegaWatogodzin to znacząca różnica – dodaje Ryszard Gliwiński.

ZEC w Starachowicach z nowym kotłem grzewczym i przepompownią. Na zdjęciu od lewej: Ryszard Gliwiński, prezes WFOŚiGW w Kielcach, Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, Ewa Skiba, zastepca prezydenta Starachowic. W drugim rzędzie od lewej: Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic, Marcin Pocheć, prezes ZEC w StarachowicachStarachowice. 09.07.2018 / Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Inwestycja została w 95 procentach wsparta pożyczką z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtaszek podkreśla, że pożyczka może zostać umorzona w 15 procentach, przy właściwym wykonaniu inwestycji.

Jerzy Miśkiewicz, zastępca prezydenta Starachowic zapowiada, że unowocześniana część ciepłowni prawdopodobnie w przyszłości posłuży do pozyskiwania energii z paliwa alternatywnego.

W Starachowicach prawie wszyscy mieszkańcy korzystają z ciepłej wody dostarczanej przez ZEC. Wartość całej inwestycji to ponad 3,2 mln zł.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Starachowice WFOŚiGW RK Starachowice ZEC
other news

Podobne wiadomości

Starachowice z nowym kotłem. Inwestycja w ochronę środowiska

Starachowice z nowym kotłem. Inwestycja w ochronę środowiska

Drożej za ciepło. Bo rosną ceny węgla

Drożej za ciepło. Bo rosną ceny węgla

Jak bez wkładu własnego zdobyć dofinansowanie? Starachowice znalazły sposób

Jak bez wkładu własnego zdobyć dofinansowanie? Starachowice znalazły sposób