Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Baseny letnie zamiast kąpieliska

W Miejskim Ośrodku Sportu I Rekreacji w Starachowicach oficjalnie otwarto baseny letnie. Nowo wybudowane zbiorniki mieszczą się obok krytej pływalni. Otoczone są pomostem z niezbędną infrastrukturą. Do dyspozycji wypoczywających są dwa baseny: jeden dla dzieci i drugi dla dorosłych.

Autor: Tomasz Piwko

07.07.2018 16:33

image Starachowice. Otwarcie basenów letnich Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

- Mam nadzieję, że ta atrakcja będzie się cieszyła dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i przyjezdnych odwiedzających miasto - powiedział prezydent Marek Materek.

- Obowiązywał będzie całodzienny bilet, dla dorosłych w cenie 10 złotych. Dla uczniów i osób z pierwszą grupą inwalidzką wstęp kosztuje 5 złotych. Dzieci do lat trzech mogą z basenów korzystać bezpłatnie – dodał Marek Materek.

Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwają ratownicy. Można także skorzystać z leżaków i punktów małej gastronomi. Baseny będą otwarte codziennie od godz. 10.00 do 19.00.

Na basen przyszła m.in. Emilia Gralec. Jak powiedziała, kąpiel w basenie bardzo jej się podobała mimo początkowo zimnej wody. Według niej wiele osób będzie chciało korzystać z tej atrakcji.

Podobnego zdania jest prezydent Marek Materek. Ma nadzieję, że baseny letnie będą chętnie odwiedzane w ciepłe dni także z tego względu, iż w tym roku prawdopodobnie nieczynne będzie kąpielisko na zbiorniku Lubianka. Planowany jest tam remont jazu wodnego. Koszt całego przedsięwzięcia to około 950 tys. zł. Pieniądze na ten cel magistrat zabezpieczył m.in. z części funduszy pochodzących ze sprzedaży części nieruchomości położonej przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Galeria zdjęć Starachowice. Otwarcie basenów letnich (07.07.2018) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

basen wakacje Marek Materek RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

To raj dla miłośników letniego orzeźwienia. Baseny na Rawszczyźnie otwarte

To raj dla miłośników letniego orzeźwienia. Baseny na Rawszczyźnie otwarte

Starachowice będą mieć letnie baseny

Starachowice będą mieć letnie baseny

Baseny skuteczne na upały

Baseny skuteczne na upały