Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Na rowerach będą promować badania profilaktyczne

Kielce będą pierwszym miastem w Polsce, którego ulicami przejedzie rowerowy rajd „For Women”. To impreza, która w aktywny sposób ma promować badania profilaktyczne, które mogą uchronić przed zachorowaniem na nowotwory szyjki macicy.

Autor: Iwona Murawska

05.07.2018 15:26

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Inicjatorem wydarzenia jest Europejskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej. Jak informuje Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, uczestnicy rajdu wystartują z parkingu Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni przy ulicy Sandomierskiej i dojadą do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

- Impreza dedykowana jest do wszystkich, którzy jeżdżą na rowerach, zarówno zawodowo, jak i amatorsko. Chcemy pokazać, że jesteśmy solidarni z kobietami, które walczą z rakiem szyjki macicy i promować badania profilaktyczne – mówi Izabela Opalińska. 

Jak dodaje, w tym dniu przed Świętokrzyskim Centrum Onkologii będzie można skorzystać z bezpłatnego badania cytologicznego.

- Badania będą wykonywane w naszej mobilnej klinice w godzinach 15.00 – 18.00. Z bezpłatnej cytologii będą mogły skorzystać panie w wieku 25 – 59 lat, które takiego badania nie miały wykonywanego w ciągu ostatnich trzech lat - podkreśla.

Rowerowy rajd „For Women” rozpocznie się 10 lipca o godzinie 16.00. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

badania profilaktyczne cytologia rajd rowerowy RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

„Rowerowy Maj” w Parku Miejskim

„Rowerowy Maj” w Parku Miejskim

Rowerowy rajd po niezwykłym terenie

Rowerowy rajd po niezwykłym terenie

Szlak rowerowy śladem dawnej kolejki wąskotorowej w ŚPN

Szlak rowerowy śladem dawnej kolejki wąskotorowej w ŚPN