Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

12 nastolatków z objawami salmonelli trafiło do starachowickiego szpitala

12 nastolatków, z podejrzeniem zatrucia salmonellą, którzy w sobotę uczestniczyli w imprezie urodzinowej nadal przebywa w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. Do lecznicy zgłosili się sami, ponieważ mieli wysoką gorączkę i wymiotowali. Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor szpitala, do placówki trafili z objawami zatrucia pokarmowego, ale ich stan zdrowia jest już dobry.

Autor: Iwona Murawska

04.07.2018 15:23

image Starachowice. Szpital powiatowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

- Sześć z tych osób przebywa na oddziale zakaźnym, a kolejnych sześć ze względu na to, że nie są pełnoletnie umieszczono na oddziale pediatrycznym. Wszystkie te osoby są już po wstępnej diagnostyce, która potwierdziła w ich organizmie salmonellę. Ich stan zdrowia lekarze określają jako dobry. Natomiast, zgodnie z procedurami, pierwsze wyniki badań muszą zostać potwierdzone drugim badaniem. Dlatego, na razie nie możemy mówić o terminie wypisu tych osób ze szpitala - dodała Katarzyna Arent.

Próbki jedzenia, które na prywatce spożywała młodzież, do badania zabezpieczyła Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Starachowicach. Ich wyniki będą znane najwcześniej w piątek.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sanepid RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice salmonella
other news

Podobne wiadomości

Salmonella przyczyną zachorowań dzieci z przedszkoli

Salmonella przyczyną zachorowań dzieci z przedszkoli