Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Poznaliśmy najlepszych sołtysów w regionie

Urszula Jasiak została „Sołtysem roku 2018” w województwie świętokrzyskim. Wyniki konkursu ogłoszono podczas odbywającego się w Wąchocku XXIV Zjazdu Sołtysów.

Autor: Ewa Okońska , Tomasz Piwko

23.06.2018 10:10 / Aktualizacja 23.06.2018 16:42

image Wąchock. XXIV Zjazd Sołtysów. Na zdjęciu od lewej: wójt gminy Waśniów Krzysztof Gajewski i sołtyska roku - Urszula Jasiak - szefowa sołectwa Waśniów Fot. Tomasz Piwko / Radio Kielce

Laureatka jest z sołectwa Waśniów w tej gminie. Funkcję społeczną sołtysa pełni od 26 lat. Wraz z wójtem gminy Krzysztofem Gajewskim zabiegała o rozbudowę ośrodka zdrowia, budowę szkoły, aktywnie uczestniczyła też w procesie rewitalizacji gminy.

Urszula Jasiak odebrała statuetkę i nagrodę marszałka w wysokości 20 tysięcy złotych, którą zamierza przeznaczyć na cele sołectwa.

Drugie miejsce w tegorocznym turnieju zajęła Łucja Rubik, sołtys wsi Kolonia Mrowina w gminie Kluczewsko, a trzecie – Paweł Pałacz sołtys Czartoszowy z gminy Łopuszno.

Rozdanie nagród w hali sportowej gimnazjum Publicznego w Wąchocku poprzedził panel dyskusyjny o roli rolnictwa i obszarów wiejskich w kontekście nowych wieloletnich ram finansowania Unii Europejskiej z udziałem Czesława Siekierskiego – europosła, przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europejskiego.

Po południu w Wąchocku rozpoczął się organizowany po raz dwudziesty pierwszy Krajowy Turniej Sołtysów. W tradycję imprezy wpisała się rywalizacja w nietypowych konkurencjach. Zawodnicy będą musieli m.in. wykazać się sprawnością fizyczną, przechodząc przez płoty czy zwijając i rozwijając asfalt.

Jak podkreślił Feliks Januchta prezes sołtysów ziemi kieleckiej, rozegranych zostanie 10 konkurencji, m.in. mecz piłkarski. Sołtysi będą też pisać „małą maturę”.

Turniej, na który przybyło ponad 350 sołtysów z całej Polski, zakończy się w niedzielę. Na zwycięzców czekają nagrody. Najlepszy gospodarz wsi wyjedzie z Wąchocka skuterem.

Galeria zdjęć Wąchock. XXIV Zjazd Sołtysów (23.06.2018) [Zdjęcia: 7]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

turniej sołtysów Wąchock Łopuszno Waśniów RK Ostrowiec Św. RK Kielce Sołtys Roku
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyscy sołtysi w gronie najlepszych w Polsce

Świętokrzyscy sołtysi w gronie najlepszych w Polsce

Na nich zawsze można polegać. Sołtysi zjechali do Podzamcza

Na nich zawsze można polegać. Sołtysi zjechali do Podzamcza

Sołtysi pobiorą opłaty bezgotówkowo

Sołtysi pobiorą opłaty bezgotówkowo

Sołtysi rywalizowali w Wąchocku

Sołtysi rywalizowali w Wąchocku