Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wakacje z Radiem Kielce. Patriotycznie i sportowo

Stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości to motyw przewodni wakacyjnego programu Radia Kielce. Będziemy propagować wiedzę historyczną, patriotyzm i sprawy związane z obronnością. Nie zabraknie elementów zabawy na antenie i poza nią.

Autor: Wiktor Dziarmaga

19.06.2018 16:51

image Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Od poniedziałku do czwartku między 9.10 a 12.00 program „Stacja Wakacje”. Audycja przez trzy dni w tygodniu nadawana będzie z ogrodów przy Radiowej 4. W czwartki natomiast będziemy wyjeżdżać do miast regionu świętokrzyskiego. Paweł Solarz, gospodarz programu, zapowiada, że program w swoim charakterze ma edukować poprzez zabawę. Stąd w każdej godzinie audycji radiowa gra w „Kółko i krzyżyk”.

To nie będzie jednak taka prosta gra. Aby postawiony znak pozostał na swoim miejscu trzeba będzie odpowiedzieć na pytanie związane ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości. To będą pytania dotyczące nie tylko historii, ale także kultury, filmu, sportu i rozrywki, czyli tego wszystkiego czym żyliśmy przez ostatnie 100 lat.

W czwartki Radio Kielce spotka się bezpośrednio ze słuchaczami w Końskich, Starachowicach, Skarżysku, Busku-Zdroju, Ostrowcu, Kazimierzy Wielkiej, Włoszczowie, Pińczowie, Sandomierzu i na zakończenie w Kielcach. W tych miejscowościach dodatkowymi atrakcjami będą pokazy tresury policyjnych psów, grup antyterrorystycznych i wojska. Zorganizujemy również letni kurs języka angielskiego. Najlepsi uczniowie dostaną w nagrodę kurs w szkole językowej.

Jak co roku będziemy zachęcać słuchaczy Radia Kielce do aktywnego spędzania wolnego czasu. O godz. 12.05, od poniedziałku do piątku, 5-minutowy magazyn „Czas na Fit”. To propozycja dla aktywnych słuchaczy. Rafał Szymczyk, autor programu, informuje, że instruktorzy fitness i fizjoterapeuci będą codziennie proponować ćwiczenia, które sprawią, że poczujemy się lepiej.

Damy odczuć naszym słuchaczom jakby mieli własnego trenera personalnego. Przygotowaliśmy zestawy ćwiczeń, które mają poprawić kondycję, wyrzeźbić niektóre partie mięśni. Ćwiczenia dla wszystkich od najmłodszych do najstarszych. Osobne dla kobiet w ciąży, osobne dla starszych słuchaczy. Ćwiczenia które będzie można wykonywać w domu. Programy zostały przygotowane przez profesjonalną trenerkę Katarzynę Woldan.

Z kolei w każdy piątek od 9.10 do 12.00 na antenie Radia Kielce „Aktywny weekend”. Będziemy polecać wydarzenia, które pozwolą aktywnie spędzić wakacyjne weekendy w regionie świętokrzyskim.

- W każdą sobotę w ogrodach Radia Kielce odbywać się będą niezwykle śniadania. Znani i lubiani kucharze na oczach publiczności przygotują wykwintne dania - informuje Magdalena Sitek.

Szefowie kuchni, Robert Sowa czy Grzegorz Rusak, pojawią się w naszych ogrodach, aby na oczach  słuchaczy przygotowywać polskie, zdrowe, tradycyjne śniadania. Będą także nowości. Podpowiemy z jakich produktów warto korzystać, co jest pożywne i dobre dla naszego zdrowia. Jednym słowem, co jeść by czuć się młodo.

Radio Kielce zaprasza również w wakacyjne soboty do Parku Miejskiego w Kielcach. Od 7 lipca do 25 sierpnia w muszli koncertowej występować będą znane i lubiane zespoły młodzieżowe. To m.in. Sobota, Folya, Sitek czy Ankh.

CZYTAJ WIĘCEJ - NIEZWYKŁE WAKACJE W RADIU KIELCE

Galeria zdjęć Kielce. Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce (19.06.2018) [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Radio Kielce wakacje RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Niezwykłe Wakacje w Radiu Kielce

Niezwykłe Wakacje w Radiu Kielce