Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Paulina Piwowarczyk w Koronie Handball Kielce

Paulina Piwowarczyk wzmocniła, występującą w PGNiG Superlidze, drużynę piłkarek ręcznych Korony Handball. 20-letnia obrotowa została na rok wypożyczona z Energa AZS Koszalin. W przyszłym tygodniu powinna zostać podpisana umowa z rozgrywającą KPR Kobierzyce Edytą Charzyńską.

Autor: Rafał Szymczyk

19.06.2018 12:21

image 29. kolejka PGNiG Superligi Kobiet: Korona Handball Kielce - UKS PCM Kościerzyna Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Paulina Piwowarczyk jest wychowanką kieleckiego klubu, która po ukończeniu Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, związała się z UKS PCM Kościerzyna. W styczniu 2017 roku podpisała kontrakt z Energa AZS Koszalin.

- Jestem bardzo zadowolony z powrotu Pauliny do naszego klubu. To niezwykle utalentowana zawodniczka, powoływana wcześniej do młodzieżowych reprezentacji Polski. Jest obdarzona świetnymi warunkami fizycznymi, bo mierzy prawie 190 cm wzrostu. Mam nadzieję, że trener Paweł Tetelewski będzie wykorzystywał jej walory, nie tylko w grze obronnej - powiedział członek zarządu Korony Handball Krzysztof Demko.

Bardzo blisko sfinalizowania jest przejście do kieleckiego klubu Edyty Charzyńskiej. 24-letnia rozgrywająca KPR Kobierzyce jest wychowanką Jutrzenki Płock. Przez dwa sezony była szczypiornistką Selgrosu Lublin. Poprzedni spędziła w drużynie z Dolnego Śląska. 

- Ustaliliśmy już wszystkie szczegóły kontraktowe. Edyta jest teraz na urlopie, ale w przyszłym tygodniu przyjedzie do Kielc i podpiszemy stosowne dokumenty - dodał Krzysztof Demko.

Przygotowania do nowego sezonu PGNiG Superligi, piłkarki ręczne Korony Handball Kielce, rozpoczną w poniedziałek 16 lipca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Patrycja Chojnacka odchodzi z Korony Handball

Patrycja Chojnacka odchodzi z Korony Handball

Leworęczna zawodniczka transferowym celem Korony Handball

Leworęczna zawodniczka transferowym celem Korony Handball

Prezes Korony Handball wciąż jest optymistą

Prezes Korony Handball wciąż jest optymistą

Przełamana passa porażek Korony Handball

Przełamana passa porażek Korony Handball