Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Niezwykłe Wakacje w Radiu Kielce

Niezwykłe koncerty i zjawiska legendarne, wspólne śniadania i ćwiczenia, kółko i krzyżyk oraz strzelanie, a także odwiedziny u niezwykłych gwiazd i w niezwykłych miejscach regionu świętokrzyskiego – tak rozpoczęły się Niezwykłe Wakacje z Radiem Kielce.

18.06.2018 20:56
Źródło: Niezwykłe Wakacje w Radiu Kielce

100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości – to motyw przewodni wakacyjnego programu Radia Kielce. Propagujemy wiedzę historyczną, patriotyzm i sprawy związane z obronnością Ojczyzny w niestandardowy sposób.

Nie brakuje elementów zabawy na antenie i poza nią. Organizujemy imprezy plenerowe m. in. we współpracy z wojskiem, policją i zespołami młodzieżowymi. Zaczęliśmy 25 czerwca.

Wakacyjny program Radia Kielce „Stacja wakacje” rozpoczęliśmy w poniedziałek, 25 czerwca. Audycja nadawana jest codziennie od poniedziałku do środy z Radiowej 4, a w czwartki odwiedzimy  Skarżysko–Kamienną, Busko-Zdrój, Sandomierz, Ostrowiec Świętokrzyski, Kazimierzę Wielką, Jędrzejów, Starachowice, Końskie, Włoszczowę i na zakończenie finał w Kielcach.

W trakcie tych plenerowych spotkań poznamy tajniki wojskowej służby, sprawdzając siebie w roli żołnierza, czy policjanta. Podczas naszych programów podpowiemy, jak można wykorzystać po raz drugi różne przedmioty dając im nowe życie. Posłuchamy niesamowitych, wręcz niemożliwych, ale prawdziwych historii.

Audycja „Stacja wakacje” dzień po dniu

W „Stacji wakacje” wspólnie ze szkołą językową „Perfect” z Kielc uczymy państwa języka angielskiego i zdobywamy wiedzę o Wielkiej Brytanii, czy obowiązujących na królewskim dworze ścisłych regułach etykiety. Dowiadujemy się też dlaczego w Anglii jeździ się lewą stroną, poznajemy historię whiskey, czy whisky. Najlepsi walczą o roczny kurs języka angielskiego.

W audycjach nie brakuje również konkursów i zagadek. Gramy razem z Państwem w „Kółko i krzyżyk”. W tej grze nagrodą są pieniądze. A skoro są wakacje to musi być o pogodzie, przedstawianej przez naszego radiowego synoptyka. Na zakończenie każdego programu słuchamy powieści Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca „Małgorzata idzie na wojnę”, która czyta Jan Nowicki.

Posłuchaj jingla audycji „Stacja Wakacje”:

Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce. Od lewej: Bartłomiej Zapała, Paweł SolarzKielce. 19.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Posłuchaj zajawki audycji „Stacja Wakacje”:

Posłuchaj jingla do powieści „Małgorzata idzie na wojnę”:

O godz. 12.05 od poniedziałku do piątku – 5 minutowy magazyn „Czas na Fit”. To propozycja dla aktywnych słuchaczy. Instruktorzy fitness i fizjoterapeuci będą codziennie proponować ćwiczenia, które sprawią, że poczujemy się lepiej.

Posłuchaj jingla audycji „Czas na Fit”:

Posłuchaj zajawki audycji „Czas na Fit”:

Popracujemy nad każdą partią mięśni. Będą to ćwiczenia dla wszystkich, od najmłodszych do czerpiących radość z życia seniorów.

Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce. Od lewej: Bartłomiej Zapała, Rafał SzymczykKielce. 19.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Krótkie filmy pokazujące każde ćwiczenie

Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce. Bartłomiej ZapałaKielce. 19.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

W każdy wakacyjny piątek od 9.10 do 12.00 – „Aktywny weekend”. Będziemy polecać wydarzenia, które pozwolą aktywnie spędzić wakacyjne weekendy w regionie świętokrzyskim. Poinformujemy o imprezach sportowo-rekreacyjnych i ciekawych wydarzeniach kulturalnych.

Posłuchaj jingla audycji „Aktywny weekend”:

Posłuchaj zajawki audycji „Aktywny weekend”:

Po południu o godz. 12.15 wyruszymy w trasę. Raport Dnia – audycja informacyjna, w której prezentujemy najważniejsze wydarzenia dnia, będzie nadawana z atrakcyjnych turystycznie miejsc województwa świętokrzyskiego. Zajrzymy m. in. na Święty Krzyż, do Sielpi i jaskini Raj.

Wakacyjny Raport Dnia nadawany ze Świętego Krzyża

Sobotnią propozycją Radia Kielce na lato jest „Śniadanie w ogrodzie”. W każdą wakacyjną sobotę w ogrodach Radia Kielce odbywać się będą niezwykle śniadania. Znani i lubiani kucharze na oczach publiczności przygotują wykwintne dania. Wśród gwiazd kulinarnych, które przyjęły zaproszenia Radia Kielce znaleźli się między innymi Robert Sowa oraz Grzegorz Russak - od lat promujący tradycyjną polską kuchnię. Audycja nadawana będzie na żywo w godzinach. 9.05-10. Finałem za każdym razem będzie degustacja dań przygotowanych w trakcie programu.

Pierwsze „Śniadanie w ogrodzie” przygotowane przez Grzegorza Russaka

Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce. Magdalena SitekKielce. 19.06.2018 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

Posłuchaj jingla audycji „Śniadanie w ogrodzie”:

Posłuchaj zajawki audycji „Śniadanie w ogrodzie”:

Po południu nowy program muzyczny pt. „Zjawiska legendarne” (17.05-19.00). Hasło „legenda” można rozumieć szeroko, jako klasyka muzyki w różnych stylistykach: wielkie gwiazdy i ich piosenki, evergreeny i ich historia, nowe wykonania legendarnych utworów. W czasie programu będzie można tez posłuchać „Legend świętokrzyskich”. To wyjątkowe słuchowiska przybliżające podania z naszego regionu, zrealizowane przez Radio Kielce.

Posłuchaj jingla audycji „Zjawiska legendarne”:

Posłuchaj zajawki audycji „Zjawiska legendarne”:

Niedziele w Radiu Kielce spędzimy z gwiazdami. Rozmawiać będziemy z osobami związanymi z naszym regionem: m.in. Katarzyną Gärtner, Andrzejem Poniedzielskim, Januszem Radkiem, Mariuszem Ostrowskim. „Niedziela z gwiazdą” od 8.10 do 12.00

Posłuchaj jingla audycji „Niedziela z gwiazdą”:

Posłuchaj zajawki audycji „Niedziela z gwiazdą”:

W niedzielne popołudnia - między 13:05 a 14:00 – audycja „W nietypowej roli”. Znane i cenione osoby z naszego regionu będą się wcielać w role prezenterów radiowych i proponować swoją muzykę. Udział w programie potwierdzili m. in. prof. Stanislaw Góźdź, Agnieszka i Bertus Servaasowie, Sandra Drabik.

Posłuchaj jingla audycji „W nietypowej roli”:

Z kolei między 16:05 a 17:00 będzie można sprawdzić, jakiej muzyki słuchają dziennikarze Radia Kielce. Radiowcy przy okazji przytoczą historię związane z piosenkami, opowiedzą o swoich zainteresowaniach i hobby.

Posłuchaj jingla audycji:

*********

KONCERTY
Radio Kielce zaprasza również w wakacyjne soboty do Parku Miejskiego w Kielcach.

Od 7 lipca do 25 sierpnia w muszli koncertowej występować będą znane i lubiane zespoły młodzieżowe. To m.in. Sobota, Folya, Sitek, Ankh.

Na koncertach będziemy rozdawać koraliki z literkami, które będzie można nawlec na dołączony rzemyk. Uczestnik wszystkich imprez będzie mógł ułożyć z nich napis: Moja Polska - na białych koralikach rozdzielonych czerwonym serduszkiem.

Początek koncertów o godz. 19:00.

Galeria zdjęć Kielce. Prezentacja wakacyjnej ramówki Radia Kielce (19.06.2018) [Zdjęcia: 14]