Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Prezydent Kielc zaprasza dzieci na festyn

Kilkuset uczniów z kieleckich szkół podstawowych weźmie udział w festynie edukacyjnym poświęconym bezpieczeństwu podczas wakacji. Specjalne spotkanie dla dzieci zorganizowane będzie na stadionie piłkarskim Kolporter Arena. Pomysłodawcą imprezy jest prezydent Kielc, Wojciech Lubawski.

Autor: Wiktor Dziarmaga

18.06.2018 15:43

image Kolporter Arena Fot. / Kolporter

Arkadiusz Skrzypczak z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji, które jest głównym organizatorem wydarzenia zapowiada, że na wcześniej przygotowanych stoiskach prezentować się będą przedstawiciele różnych służb między innymi Policji, Pogotowia Ratunkowego, Straży Pożarnej, a także Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych.

Podczas festynu, uczestnicy będą mieli okazje obejrzeć specjalistyczny sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia. Będzie także szansa aby zasiąść za kierownicę radiowozu czy wojskowego Hammera. Poza tym odbędzie się szereg pogadanek i prelekcji dotyczących bezpieczeństwa - dodaje Arkadiusz Skrzypczak.

Policjanci przypomną najmłodszym numery alarmowe. Powiedzą, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a także jak postępować w przypadkach zagrożenia. Wydarzenie będzie organizowane na parkingu stadionu Kolporter Arena. Po spotkaniach dzieci będą mogły zwiedzić obiekt, a także wziąć udział w konkursach prowadzonych przez przedstawicieli poszczególnych służb.

Festyn edukacyjny rozpocznie się o godzinie 9.00.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojciech Lubawski policja Straż Pożarna Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych prezydent Kielc Kolporter Arena RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Murawa Kolporter Areny druga w LOTTO Ekstraklasie

Murawa Kolporter Areny druga w LOTTO Ekstraklasie

Prezydent Lubawski z absolutorium? Radni z komisji rewizyjnej są na

Prezydent Lubawski z absolutorium? Radni z komisji rewizyjnej są na "tak"

Coraz więcej kibiców na Kolporter Arenie

Coraz więcej kibiców na Kolporter Arenie

Wojciech Lubawski: nie chcę wikłać się w kampanię wyborczą

Wojciech Lubawski: nie chcę wikłać się w kampanię wyborczą