Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Budowa będzie droższa niż zakładano. Ratusz dołoży?

Ponad 5 milionów złotych więcej może kosztować przebudowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowej w północnej części miasta.

Autor: Wiktor Dziarmaga

12.06.2018 14:27

image Wizualizacja przebudowy ulicy Olszewskiego w Kielcach Fot. / MZD Kielce

W przetargu ogłoszonym przez Miejski Zarząd Dróg swoje oferty przedstawiły cztery firmy. Jarosław Skrzydło, rzecznik instytucji, informuje, że różnice w cenach są znaczące.

- Najtańszą ofertę złożyła firma Intercor z Zawiercia, która swoje usługi wyceniła na prawie 37,5 milionów złotych. Z kolei najdroższa złożona przez spółkę Mosty Łódź opiewa na ponad 44 miliony. Tymczasem miasto miało zarezerwowane na ten cel niespełna 32 miliony złotych - dodaje.

Inwestycja ma być współfinansowania w 85 procent przez Unię Europejską z projektu Rozwój Komunikacji Publicznej w Kielcach, który opiewa na ponad 300 milionów złotych. Na razie nie wiadomo czy przetarg zostanie unieważniony czy uda się znaleźć dodatkowe pieniądze na ten cel. Niewykluczone także, że urzędnicy będą się starali się dokonać przesunięć finansowych w unijnym projekcie.

Celem przebudowy ulicy Olszewskiego jest poprawa dostępności komunikacyjnej do rozwijającego się Kieleckiego Parku Technologicznego. Ulica zostanie przedłużona w kierunku północnym. W planach jest budowa łącznika w kierunku wschodnim, który będzie się kończył na obecnym skrzyżowaniu ulic Zagnańskiej i Witosa.

Najdroższym elementem inwestycji  będzie budowa nowego wiaduktu o długości 190 metrów. Powstanie on nad linią kolejową, na odcinku pomiędzy rondem a ulicą Zagnańską.

Inwestycja zakłada także wybudowanie drogi jednojezdniowej, budowę zatok autobusowych, drogi dla rowerów oraz ronda na przecięciu przedłużenia ul. Olszewskiego z łącznikiem do ul. Zagnańskiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

MZD Olszewskiego RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Działki przy Olszewskiego na sprzedaż

Działki przy Olszewskiego na sprzedaż

Wkrótce remont Olszewskiego. Poprawi się dojazd do KPT

Wkrótce remont Olszewskiego. Poprawi się dojazd do KPT

Olszewskiego nie będzie już

Olszewskiego nie będzie już "ślepa"

Połączą Olszewskiego z Zagnańską, jeśli będą pieniądze

Połączą Olszewskiego z Zagnańską, jeśli będą pieniądze