Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wyłoniono projektanta. Będzie rekordowy wieżowiec

Firma BBC Best Building Consultants z siedzibą w Żyrardowie wykona dokumentację projektową inkubatora technologicznego California - największego tego typu obiektu w Europie Centralno-Wschodniej o powierzchni ponad 14 tysięcy metrów kwadratowych i wartości 85 milionów złotych.

Autor: Robert Szumielewicz

08.06.2018 11:52

image Wizualizacja biurowca California. Inc, który ma stanąć na terenie zarządzanym przez Kielecki Park Technologiczny Fot. / Kielecki Park Technologiczny

Budynek, który stanie przy ulicy Olszewskiego w Kielcach będzie przeznaczony na działalność startupową. Projekt powinien być gotowy w drugim kwartale przyszłego roku. Wkrótce po tym, rozpocznie się budowa, która potrwa około 2,5 roku.

Wykonaniem dokumentacji zainteresowanych było 6 firm. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 800 tysięcy złotych a, najdroższa na 1 milion 900 tysięcy złotych.

Best Building Consultants zaoferował prawie 1 milion 445 tysięcy złotych. Firma przygotuje projekt budowlany i wykonawczy wraz z częścią kosztorysową. Dokumentacja ma być gotowa do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.  

- W tym samym czasie powinniśmy już otrzymać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne, które pozwolą na rozpoczęcie inwestycji - informuje Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

-  Jest to niewątpliwie dla nas wyzwanie, które przyjęliśmy z entuzjazmem - mówi Łukasz Zdziebłowski, prezes zarządu Best Building Consultants.

Dodaje, że zespół, który pracuje nad projektem liczy 16 osób.

Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie KPT, gdzie zaczyna brakować przede wszystkim powierzchni biurowej i laboratoryjnej. Budynek zostanie wykonany w najnowszych technologiach związanych z ekologią i funkcjonalnością.

California będzie mieć sześć kondygnacji wraz z podziemnym parkingiem dla ponad 200 samochodów. Inkubator ma stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie ronda, które powstanie u zbiegu ulic Olszewskiego i Witosa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KPT Olszewskiego start-up Szymon Mazurkiewicz RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kielecki Park Technologiczny się zbroi

Kielecki Park Technologiczny się zbroi

KPT wciąż się rozrasta. Na potrzeby start-upów powstanie inkubator California

KPT wciąż się rozrasta. Na potrzeby start-upów powstanie inkubator California

Budowa Plaza Park już wkrótce. Powstanie centrum handlowe i trzy wieżowce

Budowa Plaza Park już wkrótce. Powstanie centrum handlowe i trzy wieżowce