Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Piotr Brożyna wciąż leży w szpitalu. Liczne obrażenia młodego kolarza

Kielczanin Piotr Brożyna, który w niedzielę w trakcie ostatniego etapu 13. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Szlakiem Walk Majora Hubala uderzył w zaparkowany samochód, wciąż przebywa w szpitalu w Końskich.

Autor: Rafał Szymczyk

04.06.2018 14:47

image 04.06.2017 Końskie. Wyścig kolarski Szlakiem Walk Majora "Hubala". Najlepszy młodzieżowiec Piotr Brożyna Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Wypadek 23-letniego zawodnika CCC Sprandi Polkowice wyglądał bardzo groźnie. Syn słynnego kieleckiego kolarza Tomasza Brożyny, z poważnymi obrażeniami został natychmiast przetransportowany do koneckiej lecznicy.

Na portalu grupy CCC Sprandi Polkowice pojawiły się informacje o stanie zdrowia młodego zawodnika. "Piotr Brożyna leży w szpitalu w Końskich. Jest przytomny, ma czucie w nogach, ale ma też niestety liczne obrażenia: dwa złamane kręgi, złamany nos i wiele ran. Jest pod stałą obserwacją lekarzy, przejdzie kolejne badania, by w pełni ocenić jego stan i pozostanie w szpitalu w najbliższym czasie".

Tomasz Brożyna poinformował, że tomografia głowy nie wykazała na szczęście żadnych obrażeń. We wtorek powinny być znane wyniki innych badań. - W tej chwili najważniejsze jest zdrowie syna. Nawet nie myślę o tym, kiedy znów wsiądzie na rower, tylko kiedy wyjdzie ze szpitala. Na pewno czeka go długa rehabilitacja - powiedział dwukrotny olimpijczyk i zwycięzca Tour de Pologne z 1999 roku.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie Tomasz Brożyna Szlakiem Walk Majora Hubala Piotr Brożyna
other news

Podobne wiadomości

Piotr Brożyna w kadrze na mistrzostwa świata

Piotr Brożyna w kadrze na mistrzostwa świata

Piotr Brożyna wśród faworytów WSiO

Piotr Brożyna wśród faworytów WSiO

Piotr Brożyna najszybszym

Piotr Brożyna najszybszym "Orlikiem". Michał Kwiatkowski triumfuje w Elicie

Mistrzowie sprzed lat. Tomasz Brożyna

Mistrzowie sprzed lat. Tomasz Brożyna