Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Młodzi piłkarze trenują i czekają na mistrzostwa

Na Orliku przy ulicy Jagiellońskiej w Kielcach odbył się nabór na nowy rok szkolny 2018/ 2019 do projektu "Akademia Młodych Orłów". Ma on na celu popularyzację piłki nożnej oraz zapewnienie bezpłatnego szkolenia dla najzdolniejszych kandydatów na piłkarzy w naszym regionie w wieku od 5 do 11 lat.

Autor: Kamil Król

02.06.2018 16:00

image Akademia Młodych Orłów Fot. / mat. organizatora

Bartek Michta, Patryk Pisak i Adam Chańsko zdecydowali się wziąć udział w naborze, gdyż podczas treningów można się wiele dowiedzieć, nauczyć i udoskonalić swoje umięjętności. Ponadto, chłopcy chwalili trenerów, którzy bardzo profesjonalnie prowadzą zajęcia. W przyszłości chcieliby zostać dobrymi piłkarzami, takimi jak Christiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski. Pytani o zbliżające się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej, odpowiedzieli, że już nie mogą doczekać się tej imprezy. Będą kibicowali oczywiście Polsce, ale mają również inne swoje ulubione drużyny, takie jak, np. Hiszpania, Argentyna, Brazylia, Francja, czy Anglia.

Tomasz Domaradzki, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, przyznał, że na Orliku widzimy narybek piłkarski, z którego w przyszłości mogą wyrosnąć zawodowi piłkarze. - Obserwujemy wzrost zainteresowania Akademią Młodych Orłów. Jest to dobry pomysł PZPN, który współpracuje z miastami  i wojewódzkimi związkami w całej Polsce. Cieszy fakt, że coraz więcej dzieci przychodzi na zajęcia, a przez to my możemy popularyzować piłkę nożną - dodał prezes Domaradzki.

Bartłomiej Strzębski, trener-koordynator Akademii Młodych Orłów uważa, że w tym wieku, w jakim są chłopcy najważniejsza jest praca. - Zapału młodym piłkarzom nie brakuje, podstawy piłkarskie mają już opanowane, bardzo przyjemnie się z nimi pracuje, ale niestety co roku musimy robić nowy nabór - powiedział trener Strzębski. Dodał, że w czasie naboru chłopcy sprawdzani byli w pięciu próbach. - Trzy z nich były z piłką, jedna bez piłki, ponadto była żonglerka i bieg z piłką i bez piłki za tyczkami. Test kończyła gra, podczas której sprawdzaliśmy predyspozycje danego zawodnika - tłumaczył trener-koordynator.

Wyniki tegorocznego naboru poznamy najpóźniej do 15 czerwca, kiedy to zostaną wybrane grupy po szesnastu najzdolniejszych piłkarzy w poszczególnych kategoriach wiekowych. W Akademii Młodych Orłów chłopcy będą trenować pod okiem doświadczonych szkoleniowców w przedziale: do siedmiu, dziewięciu i jedenastu lat.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka nożna RK Kielce Akademia Młodych Orłów
other news

Podobne wiadomości

Startuje Akademia Młodych Orłów

Startuje Akademia Młodych Orłów