Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Motocyklem wjechali do szpitala [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu motocyklistów zrobiło ogromny hałas przed szpitalem dziecięcym w Kielcach. A to wszystko za sprawą akcji grupy miłośników jednośladów "Motocyklowi Terroryści Świętokrzyskie", przygotowanej z okazji Dnia Dziecka.

Autor: Michał Kita

31.05.2018 17:37

image 31.05.2018 Kielce. Motocykliści z grupy "Motocyklowi Terroryści Świętokrzyskie" odwiedzili pacjentów w szpitalu dziecięcym z okazji Dnia Dziecka Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jak informuje Marcin Połeć, kierowca jednośladu, do udziału w tym wydarzeniu nikogo nie trzeba było specjalnie zachęcać.

- Ta akcja ma kilka celów, jednym z nich jest ocieplenie wizerunku motocyklistów. Chcemy pokazać, że miłośnicy jednośladów to normalni ludzie, z uczuciami. Najważniejsze jest jednak zapewnienie frajdy dzieciakom, które zamiast spędzać czas z rówieśnikami, muszą leżeć w szpitalu - dodaje.

Zdaniem doktora Przemysława Wolaka, kierownika oddziału Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii, wszystkie inicjatywy mające na celu poprawę samopoczucia małych pacjentów są godne naśladowania.

- Po uśmiechach dzieci wydaje się, że to im pomaga. W tej chwili mali pacjenci są w szpitalu kolejny długi weekend, który zapewne chcieliby spędzić z rodziną, dlatego chociaż na chwilę mogą oderwać się od trudów leczenia - dodaje.

Małgorzata Szczypczyńska, mama półrocznego Olafa, podkreśla, że mimo iż nie zdecydowała się wsiąść na motocykl, to jest bardzo zadowolona z inicjatywy kierowców jednośladów.

- Myślę, że dla dzieci to wielka frajda, bardzo cieszą mnie takie przedsięwzięcia, doceniam, że są ludzie, którym zależy na tym, aby najmłodsi, mogli zapomnieć o swoich problemach - dodaje.

Mali pacjenci mogli podziwiać na korytarzach szpitalnych specjalnie do tego celu przygotowany motocykl, natomiast kierowcy jednośladów przekazali najmłodszym upominki. Pacjenci, jak i rodzice mieli także możliwość wsiąść na motocykl i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Galeria zdjęć Kielce. Motocykliści odwiedzili pacjentów w szpitalu dziecięcym z okazji Dnia Dziecka (31.05.2018) [Zdjęcia: 15]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

motocykl Dzień Dziecka Świętokrzyskie Centrum Pediatrii RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Motocykle opanowały Sandomierz

Motocykle opanowały Sandomierz

Piknik historyczny w Chęcinach. Będą rekonstrukcje i motocykle wojskowe

Piknik historyczny w Chęcinach. Będą rekonstrukcje i motocykle wojskowe

Zabytkowe motocykle na torze w Miedzianej Górze

Zabytkowe motocykle na torze w Miedzianej Górze

Rowery, skutery i motocykle w Targach Kielce

Rowery, skutery i motocykle w Targach Kielce