Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W regionie próżno szukać dentysty w nocy i święta

Dyrektor świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia zwróci się do Ministra Zdrowia o zmianę warunków nocnej i świątecznej pomocy medycznej dotyczącej opieki stomatologicznej. W naszym regionie do dentysty w nocy i święta można udać się tylko do dwóch placówek w Starachowicach i Busku-Zdroju.

Autor: Iwona Murawska

14.05.2018 15:03

image Gabinet dentystyczny Fot. / Radio Kielce

Jak informuje Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego NFZ, fundusz już kilka razy ogłaszał konkurs na świadczenie pomocy stomatologicznej w nocy i święta, ale nie zgłosił się żaden lekarz. - Będziemy prosić resort zdrowia, by wprowadził zmiany podobne do innych świadczeń, a polegające na tym, że ryczałt płacony byłby także za dyspozycyjność, za gotowość do świadczeń. Teraz płacimy tylko za konkretną poradę - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił dziś konkurs na świadczenia stomatologiczne w tzw. Dentobusie, czyli mobilnej klinice stomatologicznej. Jak informowaliśmy, w wyniku pierwszego postępowania konkursowego został wyłoniony świadczeniodawca, który zrezygnował jednak z podpisania umowy. - W naszej nowej propozycji miesięczny ryczałt z 7150 zł wzrośnie o 200 zł, natomiast cena za tzw. punkt pozostanie bez zmian, ponieważ nie możemy dać wyższej kwoty niż w gabinetach stomatologicznych dla dzieci.  Wynosić będzie złotówkę i trzy grosze - dodaje Małgorzata Kiebzak.

Mobilna klinika ma docierać w miejsca, gdzie nie ma gabinetów stomatologicznych. Będzie w niej świadczona profilaktyczna opieka stomatologiczna dla dzieci i młodzieży do 19 roku życia. 1,5 miliona złotych na zakup i wyposażenie „Dentobusu” przekazało Ministerstwo Zdrowia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ dentysta Małgorzata Kiebzak RK Zdrowie Ministerstwo Zdrowia RK Kielce Dentobus
other news

Podobne wiadomości

Są pieniądze na gabinety medycyny szkolnej i dentobus

Są pieniądze na gabinety medycyny szkolnej i dentobus

Dentysta dla każdego. Od najmłodszych lat

Dentysta dla każdego. Od najmłodszych lat

Stomatolog w każdej szkole? Jeszcze nie teraz

Stomatolog w każdej szkole? Jeszcze nie teraz