Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Letniskowa miejscowość będzie atrakcyjniejsza dla turystów

Kompleks plażowo-wypoczynkowy w staszowskim Golejowie przejdzie gruntowną modernizację. Gmina Staszów otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Wkład własny wyniesie pół miliona złotych.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

14.05.2018 13:47 / Aktualizacja 16.05.2018 14:45

image Zalew w Golejowie Fot. / Radio Kielce

Jak poinformował burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, w ramach prac odmulone zostaną jeziora, a oprócz tego dojdzie do udrożnienia połączeń pomiędzy nimi. W planach jest również wymiana pomostów na kąpielisku oraz powiększenie plaży. Ścieżki piesze i rowerowe znajdujące się w sąsiedztwie jezior zostaną połączone  w spójną trasę.

Okres świetności Golejowa przypadał na lata 70 i 80. Od tamtej pory wykonywano przeważnie drobniejsze prace remontowe podtrzymujące stan znajdujących się tam obiektów. Burmistrz Staszowa Leszek Kopeć uważa, że to jest ostatni moment, aby uratować to malownicze miejsce i stworzyć warunki, z których chętnie korzystać będą mieszkańcy i turyści.

Golejów cieszy się latem ogromną popularnością. Oprócz mieszkańców miasta i gminy Staszów chętnie przyjeżdżają tam również turyści ze Śląska i Mazowsza. Pierwsze prace modernizacyjne rozpoczną się w Golejowie jesienią tego roku.  

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Staszów Golejów RK Sandomierz Leszek Kopeć
other news

Podobne wiadomości

Motocyklowy odlot na Golejowie

Motocyklowy odlot na Golejowie

Nad wodę jedziemy! - Golejów

Nad wodę jedziemy! - Golejów

Kompleks w Golejowie przejdzie modernizację

Kompleks w Golejowie przejdzie modernizację

Golejów w nowej odsłonie?

Golejów w nowej odsłonie?