Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

IX Memoriał Zdzisława Furmanka przeszedł do historii

Na stadionie przy ulicy Leszka Drogosza w Kielcach odbył się IX Memoriał Zdzisława Furmanka, znanego w całym kraju szkoleniowca miotaczy. W imprezie zorganizowanej przez Kielecki Klub Lekkoatletyczny wystąpiło wielu znakomitych zawodników, medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata, uczestników Igrzysk Olimpijskich, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając minima na mistrzostwa starego kontynentu, które rozegrane zostaną w sierpniu.

Autor: Maciej Makuła

12.05.2018 18:05

image Kielce. IX Memoriał Zdzisława Furmanka Fot. / Joanna Fiodorow facebook

- Cieszę się, że impreza się udała pod względem sportowym jak i organizacyjnym – powiedział prezes kieleckiego KKL Grzegorz Furmanek.

- Aż ośmiu zawodnikom udało się uzyskać minima na mistrzostwa Europy, ale najbardziej jestem zadowolony z faktu, że na trybunach zasiadła rekordowa liczba kibiców – dodał prezes Furmanek.

Podczas IX Memoriału Zdzisława Furmanka minima na mistrzostwa Europy uzyskali Marcin Krukowski z Warszawianki w rzucie oszczepem – 81,82 m, młociarze – Joanna Fiodorow z AZS Poznań 72,82 m, Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin 72,53 m, Paweł Fajdek z Agrosu Zamość 79,71 m, Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok 76,51 m, Klaudia Kardasz z Podlasia w pchnięciu kulą 18,25 m, również w pchnięciu kulą Michał Haratyk ze Sprintu Bielsko – Biała 21.06 m oraz Robert Urbanek z MKS Aleksandrów Łódzki w rzucie dyskiem 63,86 m.

Dodajmy, że patronem medialnym imprezy było Polskie Radio Kielce.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Lekkoatletyka KKL memoriał Furmanka Inne dyscypliny RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Gwiazdy lekkiej atletyki na memoriale Furmanka

Gwiazdy lekkiej atletyki na memoriale Furmanka

Pojedynek Fajdka z Nowickim ozdobą memoriału Furmanka

Pojedynek Fajdka z Nowickim ozdobą memoriału Furmanka

Silna obsada memoriału Sarny i Furmanka

Silna obsada memoriału Sarny i Furmanka