Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Najłatwiejsza matura? Angielski [ARKUSZ]

Wpis na blogu o kursie językowym był tematem pracy pisemnej na maturze z języka angielskiego. Dziś ten przedmiot na poziomie podstawowym zdawało prawie 10 tysięcy świętokrzyskich abiturientów. Jak mówią młodzi ludzie - podobnie jak w poprzednich latach, ten egzamin był najłatwiejszy z obowiązkowych przedmiotów pisemnych.

Autor: Daniel Lenart

08.05.2018 05:57 / Aktualizacja 08.05.2018 11:56

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W IV Liceum Ogólnokształcącym w Kielcach pierwsi maturzyści kończyli pisać na godzinę przed upływem regulaminowego czasu. Jak mówili, matura była bardzo łatwa.

- To było zwykła formalność. Odrobinę problemu, niektórym osobom mogły sprawić słuchanki, ale poza tym zadania były typowe, niczym nie zaskoczyły – mówili abiturienci z liceum przy ulicy Radiowej.

Maturzystom z IV Liceum, trudności nie sprawił również temat pracy pisemnej. Na lekcjach pracowali nad konstrukcją wpisu blogowego, więc byli świetnie przygotowani. O godzinie 14 rozpocznie się drugi dziś egzamin maturalny. Tym razem młodzi ludzie będą pisać język angielski na poziomie rozszerzonym. Mimo iż ta matura nie jest obowiązkowa, to w naszym województwie duża grupa abiturientów zdecydowała się do niej przystąpić.

Mirosława Wojciechowska oraz Magda Rolska, nauczycieli angielskiego w IV Liceum w Kielcach podkreślają, że rozszerzenie będzie znacznie trudniejsze, niż egzamin na poziomie podstawowym.

- Są pewne obawy co do niektórych uczniów, bo na maturę na poziomie rozszerzonym nie wystarczy znajomość angielskiego na poziomie codziennego użytku. Jest dużo więcej gramatyki, jest też ona znacznie trudniejsza. Ale wierzymy, że wszyscy zdadzą – mówią nauczycielki.

Język angielski jest ostatnim obowiązkowym egzaminem maturalnym. Teraz przed uczniami matury z przedmiotów rozszerzonych. Każdy z nich musiał wybrać przynajmniej jeden. Sesja maturalna potrwa do 25 maja. Wyniki absolwenci poznają 3 lipca.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

matura język angielski
other news

Podobne wiadomości

Pokolenie M. Matura z angielskiego

Pokolenie M. Matura z angielskiego

Matura z matematyki: zaskoczeń nie było, abiturienci zadowoleni [ARKUSZE]

Matura z matematyki: zaskoczeń nie było, abiturienci zadowoleni [ARKUSZE]

Matura 2018. Uczniowie wybierali „Lalkę” [ARKUSZ]

Matura 2018. Uczniowie wybierali „Lalkę” [ARKUSZ]